reklama

reklama

/>

Wyjeżdżasz na weekend? Policja podpowiada jak zabezpieczyć mieszkanie

Wyjeżdżasz na weekend? Policja podpowiada jak zabezpieczyć mieszkanie Wyjeżdżasz na weekend? Policja podpowiada jak zabezpieczyć mieszkanie

Przed nami kolejny długi weekend. Dobre prognozy, więcej wolnego i mniejsze restrykcje sanitarne wiele osób zachęcą do dłuższego wyjazdu. Wówczas pamiętaj o zabezpieczeniu swojego domu czy mieszkania.

Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Od dawna wiadomo, że najskuteczniejszym sposobem odstraszenia przestępcy jest… para oczu. Dlatego, gdy pozostawiamy nasz dom czy mieszkanie na dłuższy czas, poprośmy o pomoc sąsiada. Zaufanej osobie warto przekazać komplet kluczy, by co jakiś czas otwierała okna, włączała światło czy inne urządzenia. Warto, by taka osoba także zabierała z naszej skrzynki przesyłki. Mieszkanie warto zabezpieczyć też przez zdarzeniami losowymi. Zakręcenie zaworów wodnych, gazowych, wyłączenie zbędnych odbiorników energii to konieczność. Tak proste czynności jak zamknięcie okien i drzwi także warto sprawdzić kilka razy.

Policja apeluje także, by nie pozostawiać w swoich mieszkaniach kosztowności. Pieniądze warto zdeponować na koncie bankowym, a kosztowności jak biżuteria, które najczęściej padają łupem włamywaczy, lepiej ukryć w profesjonalnych sejfach. W dobie techniki warto też wyposażyć mieszkania w sprawną kamerę. To nie tylko potrafi odstraszyć przestępców, ale i skutecznie ich zidentyfikować.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •