Logo
Wydrukuj tę stronę

Decyzją radnych Kamil Suchański odwołany. Kielecka rada ma nowego przewodniczącego

Decyzją radnych Kamil Suchański odwołany. Kielecka rada ma nowego przewodniczącego

Kamil Suchański nie jest już przewodniczącym Rady Miasta Kielce. Zdecydowali o tym rajcowie zdecydowaną większością głosów we wtorek na nadzwyczajnej sesji. Podczas wieczornych obrad radni wybrali także nowego szefa gremium. Został nim Jarosław Karyś z Prawa i Sprawiedliwości.

Mówił Kamil Suchański jeszcze przed głosowaniem. Kontynuując swoje wystąpienie odniósł się do treści uzasadnienia projektu uchwały. Jako przewodniczący rady zawsze stałem na straży przestrzegania zapisów statutu. Zabieram głos po to, aby wyprostować nierzetelne informacje – zaznaczył.

Wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości, w sprawie usunięcia Suchańskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Kielce, pojawił się już w ubiegłym roku. Jednak wtedy większość rajców nie przychyliła się do niego. Z kolei drugie podejście do tego tematu doszło do skutku.

Wyniki tajnego głosowania przesądziły o tym, że radny Bezpartyjnych i Niezależnych stracił stanowisko przewodniczącego gremium. Za jego odwołaniem opowiedziało się 21 rajców. Przeciw zagłosowały 4 osoby, byli to prawdopodobnie członkowie klubu BiN.

Przed godziną 22.00 również w tajnym głosowaniu, radni wybrali nowego szefa kieleckiej rady. Został nim dotychczasowy wiceprzewodniczący Jarosław Karyś z Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe klubu nie zgłosiły innych kandydatów.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.