reklama

reklama

/>

Projekt wodociągowej przebudowy na północnych osiedlach Kielc

Projekt wodociągowej przebudowy na północnych osiedlach Kielc

Jest pierwszy krok do wielkiej przebudowy magistrali wodociągowej zasilającej północne rejony Kielc – m.in. osiedla Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze. 22 kwietnia Wodociągi Kieleckie podpisały umowę z projektantami tej inwestycji.

Zgodnie z podpisywaną umową, projektanci wykonają dokumentację dla przebudowy sieci wodociągowej dwóch odcinków ulicy Warszawskiej i Biskupa Mieczysława Jaworskiego.

Firmy projektowe odpowiedzialne są również za uzyskanie niezbędnych uzgodnień, opinii, zgód i decyzji administracyjnych a także za nadzór autorski nad realizacją inwestycji. Wykonanie dokumentacji zajmie 13 miesięcy od podpisania umowy.

Koszt tych inwestycji to w sumie ponad 200 tys. zł.

- Przystępujemy do przebudowy magistrali, a więc rur o największych przekrojach, które zasilają całe duże osiedla. Niestety ta infrastruktura została zbudowana w latach 80. ubiegłego wieku z materiałów kiepskiej jakości, a samo wykonanie również pozostawia wiele do życzenia. Wodociągi Kieleckie przejęły tę sieć niejako w spadku i przez wiele lat robiliśmy wszystko, aby jak najszybciej usuwać awarie i żeby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Teraz przyszedł czas na wymianę tych rur na takie, które zapewnią bezawaryjną pracę na kilkadziesiąt lat – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Gotowa dokumentacja projektowa wraz ze zgodami na realizację, otworzy drogę do pozyskania środków pomocowych na realizację całej inwestycji.

W ostatnich 3 latach Spółka zainwestowała ponad 10 mln zł w wymianę infrastruktury dostarczającej wodę dla mieszkańców Kielc. W ramach kończącego się w tym roku projektu unijnego wymieniono na nowe przeszło 9 km starych rur wodociągowych. Tak stało się również w przypadku ulic Witosa i Zagnańskiej, Gen. St. Maczka, Pocieszka, Sandomierskiej i Wrzosowej.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •