Logo
Wydrukuj tę stronę

Szymon Hołownia w sprawie ochrony Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Szymon Hołownia w sprawie ochrony Świętokrzyskiego Parku Narodowego

W czwartek przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa Szymona Hołowni lidera Ruchu Polska 2050 w sprawie ochrony Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Polityk sprzeciwia się planom przekazania ponad hektara terenu na szczycie Łyśca Oblatom z klasztoru na Świętym Krzyżu. Takie plany ma resort środowiska.

W projekcie rozporządzenia w sprawie zmiany granic ŚPN jest wyłączenie fragmentu dawnych zabudowań klasztornych – znajduje się tam teraz m.in. muzeum przyrodnicze – wraz z przylegającym terenem zielonym. Zaproponowano w zamian włączenie do parku narodowego ok. 63 ha izolowanej enklawy leśnej pod Grzegorzowicami.

13 marca tego roku projekt rozporządzenia został przesłany z Ministerstwa Klimatu i Środowiska do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Lokalnego. Opinia tego organu była pozytywna. Kolejnym krokiem będzie przesłanie dokumentu do rządowego centrum legislacji a następnie ewentualna zgoda Rady Ministrów.

W trakcie konferencji w Kielcach Szymon Hołownia wspomniał też o założeniach programu wyborczego Ruchu Polska 2050. Mówił o zmianach w systemie ochrony zdrowia po pandemii i transformacji energetycznej. Polityk skrytykował również orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wykonywania środków tymczasowych TSUE, które dotyczą funkcjonowania sądownictwa w Polsce.

Do tej pory, w ramach akcji #PoznajMySię, Hołownia odwiedził 60 powiatów z 380 do których chce dotrzeć jeszcze w czasie wakacji. 

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.