reklama

reklama

/>

Finał ekologicznej Akcji Re!Generacja – kielczanin wystąpił w ekoteledysku razem z piosenkarką Pauliną Przybysz

Finał ekologicznej Akcji Re!Generacja – kielczanin wystąpił w ekoteledysku razem z piosenkarką Pauliną Przybysz

Finał ekologicznej Akcji Re!Generacja – ekoteledysk zwycięzcy konkursu nagrany z udziałem gwiazdy Pauliny Przybysz.

Przez większość 2020 roku w całej Polsce trwała wyjątkowa kampania edukacyjna promująca selektywną zbiórkę i recykling opakowań na żywność, zorganizowana przez Tetra Pak. W dotychczasowych edycjach akcji osią projektu były pikniki edukacyjne. W czasie pandemii firma Tetra Pak podjęła decyzję o realizacji niestandardowego projektu o zasięgu ogólnopolskim, trafiającego do tysięcy osób, ale dostosowanego do obowiązujących zasad dystansu społecznego.

Kampania Re!Generacja, która zaangażowała młodych ludzi do działań proekologicznych, okazała się strzałem w dziesiątkę. Aktywny udział Miast Partnerskich pozwolił na szerszy udział w akcji młodzieży z całego kraju. W projekt włączyły się władze samorządowe Warszawy-Wilanów, Kielc, Poznania, Białegostoku, Wrocławia, Krakowa, Nowego Targu i Augustowa. Mieszkańcy tych aglomeracji mogli obejrzeć filmy edukacyjne tłumaczące hasła: reduce - redukuj, renew - odnawiaj, recycle - przetwarzaj, zobaczyć mapping pokazujący cykl życia opakowania Tetra Pak wyświetlany w Warszawie podczas Królewskiego Festiwalu Świateł w Wilanowie czy plansze informacyjne w Metrze Warszawskim.

Głównym elementem projektu był konkurs na tekst piosenki o tematyce ekologicznej, skierowany do osób w wieku 15-25 lat. Napłynęło kilkadziesiąt ciekawych tekstów z całej Polski. Zwycięzcą został 18- letni Mariusz Mrówka z Kielc, aktywny członek organizacji „Kreatywni w Kielcach”. Serdecznie gratulujemy! Nagrodą w konkursie były warsztaty muzyczne z Pauliną Przybysz, wokalistką i propagatorką ekologicznego stylu życia. Dodatkowo, zwycięzca wraz z piosenkarką nagrali piosenkę w profesjonalnym studio oraz nakręcili klip. Zobaczcie efekty tej pracy! Piosenka uczy, jak poprawnie segregować opakowania, aby trafiły do recyklingu. Problem odpadów jest nadal kluczowy - nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

źródło: Artur Guziak, Koordynator projektów

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •