reklama

reklama

/>

Jest rekomendacja dla projektów do Rządowego Funduszu Polski Ład

Jest rekomendacja dla projektów do Rządowego Funduszu Polski Ład

W naszym regionie trzy przedsięwzięcia o łącznej wartości ponad 126 mln zł będą miały szansę na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął rekomendację projektów, które mogą otrzymać wsparcie. O szczegółach podczas briefingu prasowego poinformował marszałek Andrzej Bętkowski.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Dofinansowanie ma być kierowane na kluczowe dziedziny, takie jak m.in. ochrona zdrowia, kultura, edukacja, cyfryzacja, czy ochrona środowiska i energetyka.

Samorządy dostaną do 95 proc. bezzwrotnej refundacji środków poniesionych na inwestycje. Każda jednostka samorządu terytorialnego może zgłosić trzy projekty.

- Wnioski, które składamy jako samorząd województwa dotyczą ważnych dla naszego regionu przedsięwzięć, które nadadzą naszemu województwu nowego impulsu rozwojowego po trudnościach wywołanych pandemią. Z myślą o zrównoważonym rozwoju wybraliśmy projekty z różnych obszarów – transportu, turystyki i tak ważnej obecnie dziedziny jaką jest unowocześnienie infrastruktury informatycznej – podkreślał Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. - Dołożymy wszelkich starań, by region świętokrzyski uczestniczył w możliwie największym zakresie w tym szeroko zakrojonym programie inwestycyjnym.

Listę rekomendacji przedsięwzięć przygotował Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, w środę przyjął ją Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

- Przy wyborze projektów wzięliśmy pod uwagę uwarunkowania prawne, założenia i kryteria naboru, przeanalizowaliśmy także stan przygotowania inwestycji - mówi Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju. – Ostatecznie wybrane zostały trzy projekty na łączną wartość ponad 126 mln zł.

Pierwszym projektem, który zostanie zgłoszony do Polskiego Ładu, będzie rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyski wraz z rozbudową mostu na Kamiennej. Szacunkowa wartość inwestycji bez wykupu gruntów wynosi 91,5 mln zł.

Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego za tę decyzję. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy od dawna czekali na tę inwestycję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w 2023 roku mieszkańcy będą mogli się cieszyć z lepszej nawierzchni jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnej w mieście - mówiła radna Sejmiku Magdalena Zieleń

Drugim przedsięwzięciem, które ma szansę na dofinansowanie, jest I etap rewitalizacji zabytkowej kolejki wąskotorowej „Ponidzie”, położonej na terenie gmin: Imielno, Jędrzejów, Kije i Pińczów. Szacunkowa wartość projektu wynosi 30 mln zł. W ramach projektu przewidziano remont szlaku kolejowego na długości ok. 28 km, remont hali napraw lokomotyw i wagonów na stacji w Jędrzejowie oraz modernizację taboru kolejowego.

Cyfryzacja usług publicznych województwa świętokrzyskiego to trzeci projekt, który zostanie zgłoszony do dofinansowania w ramach programu, jego szacowany koszt to 4 mln 970 tys. zł.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •