reklama

reklama

/>

Kolejny Zakład Aktywności Zawodowej z dofinansowaniem

Kolejny Zakład Aktywności Zawodowej z dofinansowaniem

W Chmielniku powstanie siódmy w regionie Zakład Aktywności Zawodowej. W środę w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie kosztów utworzenia i działalności nowej instytucji. Środki pochodzić będą z budżetu województwa świętokrzyskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem placówki jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Środki z budżetu województwa świętokrzyskiego to kwota 100 tys. zł. PFRON na działalność instytucji przekazał 502 tys. zł., natomiast wkład własny Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach przekroczy 600 tys. zł. Łączna wartość inwestycji to ponad 1,2 mln złotych.

- Samorząd Województwa Świętokrzyskiego dokłada wszelkich starań, aby wspierać środowisko osób z niepełnoprawnościami. Bardzo się cieszę, że w naszym regionie powstanie kolejny Zakład, w którym będą mogły one podjąć zatrudnienie i będą miały zapewnioną rehabilitację – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Działalność Zakładu Aktywności Zawodowej w Chmielniku opierać się będzie na funkcjonowaniu czterech pracowni tj. gastronomicznej, pralniczej, sportowo-turystycznej i hostelowej oraz administracyjno-gospodarczej. W placówce zostanie zatrudnionych trzydzieści osób z niepełnosprawnościami i dwunastoosobowy personel.

Nowe miejsca pracy i terapii przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami z naszego regionu bardzo cieszą. Dzięki placówkom takim jak ta, która powstanie w Chmielniku, osoby zagrożone wykluczaniem społecznym zyskają szansę na aktywne życie społeczne i zawodowe, zostaną przygotowane do pracy na otwartym rynku. I jak dodaje - Warto podkreślić, że będzie to już trzeci Zakład, który zostanie uruchomiony w województwie w ciągu ostatnich dwóch lat - zaznacza wicemarszałek Renata Janik

Obecnie w województwie świętokrzyskim działa sześć Zakładów Aktywności Zawodowej: w Stykowie, Końskich, Sandomierzu i trzy w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •