reklama

reklama

/>

Kilku kierowców pod wpływem alkoholu - działania trzeźwy poranek na drogach powiatu kieleckiego

Kilku kierowców pod wpływem alkoholu - działania trzeźwy poranek na drogach powiatu kieleckiego Kilku kierowców pod wpływem alkoholu - działania trzeźwy poranek na drogach powiatu kieleckiego

W czwartkowy poranek funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania trzeźwy poranek. W kilku punktach na terenie miasta i powiatu stróże prawa przeprowadzili zintensyfikowane kontrole stanu trzeźwości, podczas których przebadali 1258 kierowców. Niestety, nieodpowiedzialnych uczestników dróg nie brakuje. Dzisiaj testu trzeźwości nie przeszło 7 kierujących.

7 osób pod wpływem alkoholu za kierownicą to 7 potencjalnych zabójców. To osoby, które poprzez swoje lekceważenie prawa, nieodpowiedzialność mogą spowodować tragedię. Tragedię dla siebie, swoich rodzin i rodzin potencjalnych ofiar swojego zachowania. Mało kto zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Kara pozbawienia wolności i zatrzymanie uprawnień to jedno. Ale bardzo wysokie grzywny i odszkodowania niejednokrotnie powodują ogromne problemy. Do tego wpis do rejestru osób karanych, utrata pracy, a nawet zamknięta możliwość wykonywania wybranego zawodu.

Działania funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, wspomaganych przez policjantów z komisariatów przeprowadzone zostały w godzinach od 4 do 8 rano. W tym czasie mundurowi w kilku punktach na terenie miasta i powiatu prowadzili zintensyfikowane badania stanu trzeźwości. Stróże prawa zatrzymali 4 osoby, które popełniły drogowe przestępstwo, oraz 3 kierowców, u których alkomat wskazał poniżej 0,5 promila. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37- letni kierowca peugeota. Tego mężczyznę policjanci zatrzymali krótko po godzinie 6, na terenie gminy Morawica. W jego przypadku alkomat wskazał 1,5 promila.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •