reklama

reklama

/>

reklama

/>

W międzynarodowym gronie dyskutowali o polityce młodzieżowej

W międzynarodowym gronie dyskutowali o polityce młodzieżowej W międzynarodowym gronie dyskutowali o polityce młodzieżowej

Dyskusja na temat polityki młodzieżowej oraz promocji aktywności społecznej i edukacji pozaformalnej wśród młodych ludzi była głównym tematem międzynarodowego spotkania z uczestnikami projektu „Cities for YOUTH”, realizowanego przez Gminę Starachowice w ramach Programu Erasmus+ w partnerstwie z Miastem Santarem w Portugalii, Kłajpeda na Litwie oraz organizacjami pozarządowymi – Institute of Research & Training on European Affairs IRTEA z Grecji oraz ACD LaHoya z Hiszpanii.

 Z uczestnikami projektu w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach spotkali się marszałek województwa Andrzej Bętkowski, przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, dyrektor Kancelarii Sejmiku Marta Solińska-Pela, dyrektor WDK w Kielcach Jacek Sabat, a także radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

 – Młodzi przyjaciele dziękuję za zaproszenie i możliwość przedstawienia Wam działań Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w obszarze polityki młodzieżowej oraz wspierania społecznej i obywatelskiej aktywności młodzieży – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, który przedstawił najbardziej kluczowe projekty, inicjatywy realizowane na rzecz świętokrzyskiej młodzieży.

Zaprezentowana została także działalność funkcjonującego od 2018 roku Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz podejmowane inicjatywy, ważne dla młodych mieszkańców regionu.

 – Mamy się czym pochwalić. Nasz Młodzieżowy Sejmik jest w awangardzie postępu samorządowego. Nadaje ton polityce młodzieżowej, nie tylko u nas, ale wychodzi poza region. Przykładem jest to, że przewodnicząca Zosia Mogielska uczestniczyła w podpisaniu ustawy samorządowej przez prezydenta Andrzeja Dudę – mówił przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś. – Nie tylko możemy się uczyć od innych, jak realizować inicjatywy dla młodzieży, ale także pokazać innym, że nie jesteśmy w tyle. A polityka młodzieżowa jest dla nas istotna, bo ktoś nas kiedyś musi zastąpić – dodaje.

Wydarzenie było okazją do dyskusji na temat polityki młodzieżowej oraz promocji aktywności społecznej i edukacji pozaformalnej wśród młodych ludzi, zdobycia nowych doświadczeń, wymiany poglądów oraz zawarcia ciekawych znajomości. Zagraniczni goście dowiedzieli się m.in. jak w Polsce wygląda polityka na rzecz młodzieży, o ważnych zmianach w ustawie o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym oraz samorządzie województwa wprowadzających prawne umocowania istnienia młodzieżowych rad gmin, powiatów i młodzieżowych sejmików województw.

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania była możliwość poznania największych atrakcji województwa świętokrzyskiego podczas wirtualnej podróży w Kapsule 5D.

 

źródło: Gabinet Marszałka Województwa

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •