reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

 

reklama

reklama

 

/>

Cytomammobus ŚCO przyjedzie do Skarżyska i Suchedniowa

Cytomammobus ŚCO przyjedzie do Skarżyska i Suchedniowa Cytomammobus ŚCO przyjedzie do Skarżyska i Suchedniowa

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższych dniach będzie dostępny dla mieszkanek Skarżyska – Kamiennej i Suchedniowa.

ŚCO zaprasza panie z tych miejscowości na bezpłatną mammografię i cytologię w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO. Mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą w wakacje korzystać z bezpłatnej i bezpiecznej profilaktyki onkologicznej w mobilnej pracowni diagnostycznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie czekały w kolejce.

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.
Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Aktualna trasa cytomammobusa
11- 13 sierpnia – Skarżysko – Kamienna, przy Miejskim Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25
16-17 sierpnia – Suchedniów, parking przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Fabryczna 5.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00.  Uwaga! Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych