reklama

reklama

/>

 

/>

Niecodzienne zdarzenie w szpitalu w Czerwonej Górze - pulmonolog odebrał poród

Niecodzienne zdarzenie w szpitalu w Czerwonej Górze - pulmonolog odebrał poród Niecodzienne zdarzenie w szpitalu w Czerwonej Górze - pulmonolog odebrał poród

Niecodzienne zdarzenie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze. Na izbie przyjęć odebrano… poród!

Ten dzień zapisze się na trwałe w kronice Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Świętego Rafała w Czerwonej Górze. W czwartek, 9 września o godzinie 3:18 na izbie przyjęć urodził się Filip. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że placówka nie posiada oddziału położniczego. Dziecku na świat pomogli przyjść pulmonolog i pielęgniarka.

Na stronie szpitala czytamy:

"W nocy ze środy na czwartek u 30-kilkuletniej mieszkanki gminy Chęciny zaczęła się akcja porodowa. Mąż kobiety natychmiast wsadził ciężarną do samochodu i ruszył do kliniki szpitala na Czarnowie, gdzie planowo miał odbyć się poród. Ale podczas podróży do Kielc mały człowiek strasznie się niecierpliwił. W okolicach Czerwonej Góry postanowił opuścić brzuszek mamy. Aby uniknąć porodu w samochodzie, przyszli rodzice skręcili do naszego Szpitala. Na izbie przyjęć mama trafiła pod profesjonalną opiekę medyczną. Poród przyjęły pielęgniarka oraz lekarz specjalista… pulmonologii. Pani urodziła siłami natury o godzinie 3:18. Chłopczyk będzie miał na imię Filip. To drugie dziecko mieszkanki gminy Chęciny."

Po zakończeniu akcji porodowej szczęśliwa mama została przewieziona do szpitala na Czarnowie. Jak dalej czytamy w informacji lecznicy - najstarsi stażem lekarze nie pamiętają, by taka sytuacja zdarzyła się w przeszłości.

"Dziękuję personelowi za sprawnie przeprowadzoną akcję odebrania porodu – mówi Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Świętego Rafała w Czerwonej Górze" - napisał dyrektor placówki Youssef Sleiman.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •