Logo
Wydrukuj tę stronę

Niecodzienne zdarzenie w szpitalu w Czerwonej Górze - pulmonolog odebrał poród

Niecodzienne zdarzenie w szpitalu w Czerwonej Górze - pulmonolog odebrał poród Niecodzienne zdarzenie w szpitalu w Czerwonej Górze - pulmonolog odebrał poród

Niecodzienne zdarzenie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze. Na izbie przyjęć odebrano… poród!

Ten dzień zapisze się na trwałe w kronice Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Świętego Rafała w Czerwonej Górze. W czwartek, 9 września o godzinie 3:18 na izbie przyjęć urodził się Filip. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że placówka nie posiada oddziału położniczego. Dziecku na świat pomogli przyjść pulmonolog i pielęgniarka.

Na stronie szpitala czytamy:

"W nocy ze środy na czwartek u 30-kilkuletniej mieszkanki gminy Chęciny zaczęła się akcja porodowa. Mąż kobiety natychmiast wsadził ciężarną do samochodu i ruszył do kliniki szpitala na Czarnowie, gdzie planowo miał odbyć się poród. Ale podczas podróży do Kielc mały człowiek strasznie się niecierpliwił. W okolicach Czerwonej Góry postanowił opuścić brzuszek mamy. Aby uniknąć porodu w samochodzie, przyszli rodzice skręcili do naszego Szpitala. Na izbie przyjęć mama trafiła pod profesjonalną opiekę medyczną. Poród przyjęły pielęgniarka oraz lekarz specjalista… pulmonologii. Pani urodziła siłami natury o godzinie 3:18. Chłopczyk będzie miał na imię Filip. To drugie dziecko mieszkanki gminy Chęciny."

Po zakończeniu akcji porodowej szczęśliwa mama została przewieziona do szpitala na Czarnowie. Jak dalej czytamy w informacji lecznicy - najstarsi stażem lekarze nie pamiętają, by taka sytuacja zdarzyła się w przeszłości.

"Dziękuję personelowi za sprawnie przeprowadzoną akcję odebrania porodu – mówi Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Świętego Rafała w Czerwonej Górze" - napisał dyrektor placówki Youssef Sleiman.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.