Logo
Wydrukuj tę stronę

"Kielce solidarne z represjonowanymi Sędziami". Dziś kolejna pikieta

"Kielce solidarne z represjonowanymi Sędziami". Dziś kolejna pikieta "Kielce solidarne z represjonowanymi Sędziami". Dziś kolejna pikieta

Na pikietę pod kieleckim Sądem Okręgowym pod hasłem "Kielce solidarne z represjonowanymi Sędziami" zaprasza Region Świętokrzyski KOD. Początek o godz. 12:00 w sobotę 18 września 2021.

W informacji prasowej przesłanej do naszej redakcji przez organizatorów czytamy:

Jak co miesiąc, w Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami, żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów - Igora Tuleyi i Pawła Juszczyszyna, którym wciąż, pomimo lipcowych wyroków TSUE, państwo PiS bezprawnie nie pozwala orzekać. Igor Tuleya nie orzeka już od 10 miesięcy, Paweł Juszczyszyn od 19 miesięcy. Dołączył do nich niedawno Sędzia Adam Synakiewicz z Częstochowy, zawieszony na miesiąc w czynnościach przez ministra Ziobrę. Sędzia Synakiewicz, realizując wyroki i uchwały TSUE oraz SN, uchylił wyrok I instancji, ze względu na obecność neo-sędzi w składzie.

Kolejny odważny i niezależny sędzia, Piotr Gąciarek, również został w tym tygodniu odsunięty na 30 dni od orzekania, z kolei przez rzecznika dyscyplinarnego Piotra Schaba, nominata ministra Ziobry. Wcześniej sędzia Gąciarek odmówił orzekania w tym samym składzie z sędzią awansowanym przez neo-KRS, jako osobą nieuprawnioną. Kolejni sędziowie odmawiają orzekania wspólnie z neo-sędziami, m.in. Sędzia Waldemar Żurek.

Nie można być w Unii i nie przestrzegać traktatów, prawa europejskiego i własnej Konstytucji. Nie można być w europejskiej przestrzeni prawnej, nie posiadając niezależnego systemu sądowniczego. Rząd państwa PiS realnie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej.

W tym miesiącu mamy dodatkowy powód, żeby stanąć pod naszymi sądami - to 31. urodziny IUSTITII! Podziękujmy wspólnie członkiniom i członkom IUSTITII za ich wieloletnią walkę o praworządność w naszym kraju.

Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie ze sobą kartki, kartonu, plakatu ze słowami podziękowań. Niech nasze zdjęcia ze słowem #DziękujęIUSTITIO pojawią się licznie w naszych mediach społecznościowych!

 

źródło: Region Świętokrzyski KOD

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.