reklama

reklama

/>

reklama

/>

Lekarze cofną wypowiedzenia? Jest stanowisko wojewody

Lekarze cofną wypowiedzenia? Jest stanowisko wojewody

O sytuacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, mówiono w czwartek podczas konferencji prasowej, na którą dziennikarzy zaprosił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz dyrektor placówki Bartosz Stemplewski. Chodzi o aktualną sytuację związaną z personelem oddziału wewnętrznego, który złożył wypowiedzenia.

Zarówno dyrektor szpitala jak i wojewoda zapewniają że rozmowy z lekarzami doprowadziły do zapewnienia ciągłości pracy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, który w przypadku gdyby doszło do odejścia medyków nie mógłby udzielać pomocy mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.

Kartą przetargową w rozmowach z lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia umów, miała być obietnica obciążenia pracą w równym stopniu wszystkich szpitali w województwie.

Lekarze w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zatrudnieni są na umowach cywilno-prawnych. Wypowiedzenia, które zostały złożone oznaczają wygaśnięci tych umów jednak dyrektor Stemplewski zapowiedział już podpisanie nowych kontraktów zapewniających ciągłość zatrudnienia.

Efektem rozmów dyrektora lecznicy z wojewodą ma być też respektowanie warunków ustawy o państwowym ratownictwie medycznym. Chodzi o kierowanie karetek pogotowia, z pacjentami, także do innych szpitali w całym województwie. Do tej pory najwięcej przypadków trafia na SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Wojewoda poinformował także, że na szczeblu wojewódzkim trwają wciąż rozmowy dotyczące organizacji pracy placówek medycznych w regionie.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •