reklama

reklama

/>

reklama

/>

Uwaga na oszustów! Zakupy w sieci nie zawsze bezpieczne

Uwaga na oszustów! Zakupy w sieci nie zawsze bezpieczne Uwaga na oszustów! Zakupy w sieci nie zawsze bezpieczne

Kolejny raz apelujemy o rozwagę przy sprzedaży za pomocą portali ogłoszeniowych. Tym razem ofiarą internetowego oszusta padł 43-letni mieszkaniec miasta, który chciał sprzedać biurko. Zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży został oszukany – z jego konta zniknęło 700 złotych.

Policjanci z ostrowieckiej komendy prowadzą kilka spraw dotyczących oszustw dokonanych za pośrednictwem portali internetowych. Jak wynika z analizy spraw, oszuści kontaktują się z osobami, które mają wystawione na sprzedaż różne przedmioty na portalach ogłoszeniowych i wyrażają zainteresowanie kupnem. Kontakt ze strony „kupującego” następuje poprzez jeden z popularnych komunikatorów. Sprawcy, wykorzystując łatwowierność i brak ostrożności sprzedawców, umiejętnie kierują rozmową w ten sposób, aby swoim działaniem doprowadzić do przejęcia konta i obciążenia wielu rachunków bankowych swoich ofiar.

Do ostrowieckiej komendy zgłosił się 43-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna poinformował, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży biurko. Kolejno za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającym, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionego przez niego przedmiotu. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 43-latek otrzymał link, skąd miał odebrać pieniądze. Sprzedający nic nie podejrzewając, „kliknął” na podany adres, a następnie zalogował się na swoim koncie bankowym. Po chwili otrzymał wiadomość sms z banku, że do jego konta zostało przypisane kolejne urządzenie. Po tym zorientował się, że padał ofiarą oszustów i z jego konta zniknęło 700 złotych.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyskim

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •