reklama

/>

Niedziela z konserwacją zabytków w Tokarni

Niedziela z konserwacją zabytków w Tokarni Niedziela z konserwacją zabytków w Tokarni

Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach zaprasza 10 października (w godz. 11.00-16.00) do Parku Etnograficznego w Tokarni na „Rodzinną niedzielę w skansenie – niedzielę z konserwacją zabytków”.

Będzie to okazja aby zobaczyć z bliska Park Etnograficzny w Tokarni i poznać pracę konserwatorów zajmujących się opieką nad meblami, oleodrukami, fotografiami i ceramiką oraz pracowników działu technicznego, którzy na co dzień dbają o każdy szczegół w zabytkowych obiektach. Dla najmłodszych uruchomiona zostanie specjalna ”Klinika Zabawek”, do której dzieci będą mogły przynieść swoje ulubione, uszkodzone zabawki, które postaramy się wspólnie naprawić.

W Kościele z Rogowa dr Wioletta Brzezińska – Marjanowska opowie o wyzwaniach i sukcesach przy pracach konserwatorskich w zabytkowym Kościele z Rogowa”. Zaprezentujemy także wystawę fotografii dokumentujących działania konserwatorskie w latach 2015 – 2019 przy kolejnych etapach odnawiania Kościoła. W Zagrodzie ze Szczepanowic będzie można obejrzeć wykonywanie wykrętków na poszycie dachu.

Podczas warsztatów ”Pradziadek jak nowy” będzie można dowiedzieć się jak konserwować papier, fotografie, książki, oleodruki i obrazy. W Dworze z Suchedniowa będzie można posłuchać o pracach konserwatorskich przeprowadzanych na naszych muzealnych meblach. W Wiatraku z Grzmucina Opowiemy o ochronie zabytkowego drewna. Organizatorzy zaproszą na wykład „Rzemiosło czterech żywiołów – muzealne spotkanie z ceramiką” do Warsztatu Ceramicznego z Rędocina.

W Dworze z Mirogonowic będzie można obejrzeć wyjątkową polichromię. Odbędą się konkursy dla publiczności z wiedzy o historii sztuki, rzemiośle artystycznym i wzornictwie oraz spacery tematyczne po sektorze lessowym.

 

źródło: mwk.com.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •