Logo
Wydrukuj tę stronę

Niedziela z konserwacją zabytków w Tokarni

Niedziela z konserwacją zabytków w Tokarni Niedziela z konserwacją zabytków w Tokarni

Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach zaprasza 10 października (w godz. 11.00-16.00) do Parku Etnograficznego w Tokarni na „Rodzinną niedzielę w skansenie – niedzielę z konserwacją zabytków”.

Będzie to okazja aby zobaczyć z bliska Park Etnograficzny w Tokarni i poznać pracę konserwatorów zajmujących się opieką nad meblami, oleodrukami, fotografiami i ceramiką oraz pracowników działu technicznego, którzy na co dzień dbają o każdy szczegół w zabytkowych obiektach. Dla najmłodszych uruchomiona zostanie specjalna ”Klinika Zabawek”, do której dzieci będą mogły przynieść swoje ulubione, uszkodzone zabawki, które postaramy się wspólnie naprawić.

W Kościele z Rogowa dr Wioletta Brzezińska – Marjanowska opowie o wyzwaniach i sukcesach przy pracach konserwatorskich w zabytkowym Kościele z Rogowa”. Zaprezentujemy także wystawę fotografii dokumentujących działania konserwatorskie w latach 2015 – 2019 przy kolejnych etapach odnawiania Kościoła. W Zagrodzie ze Szczepanowic będzie można obejrzeć wykonywanie wykrętków na poszycie dachu.

Podczas warsztatów ”Pradziadek jak nowy” będzie można dowiedzieć się jak konserwować papier, fotografie, książki, oleodruki i obrazy. W Dworze z Suchedniowa będzie można posłuchać o pracach konserwatorskich przeprowadzanych na naszych muzealnych meblach. W Wiatraku z Grzmucina Opowiemy o ochronie zabytkowego drewna. Organizatorzy zaproszą na wykład „Rzemiosło czterech żywiołów – muzealne spotkanie z ceramiką” do Warsztatu Ceramicznego z Rędocina.

W Dworze z Mirogonowic będzie można obejrzeć wyjątkową polichromię. Odbędą się konkursy dla publiczności z wiedzy o historii sztuki, rzemiośle artystycznym i wzornictwie oraz spacery tematyczne po sektorze lessowym.

 

źródło: mwk.com.pl

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.