reklama

reklama

/>

 

/>

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w bilard !!!

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w bilard !!! Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w bilard !!!

Fantastycznie spisała się zawodniczka UKS Miłek Wiślica w zakończonych wczoraj mistrzostwach świata juniorek w bilard. Debiutująca w zawodach aktualna mistrzyni Europy po bardzo dobrej grze awansowała do półfinału i dopiero w tej walce musiała uznać wyższość zawodniczki z Korei Kim Hyerim 4-9 zdobywając brązowy medal. To bardzo dobry wynik tym bardziej, że był to debiut Dominiki w zawodach tej rangi.

Dodać należy, że Dominika jest drugą zawodniczką z Polski, która wywalczyła medal dla naszego kraju w mistrzostwach świata juniorek. Wcześniej była to znakomita i znana dobrze sympatykom sportu Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce. Ogromne gratulacje dla zawodniczki i całego sztabu szkoleniowego na czele z trenerami klubowymi Dominki Szczepanem Sekułą i Przemysławem Domagałą z klubu UKS Miłek Wiślica .

Jest to też świetny prognostyk przed mistrzostwami Polski kobiet, które w grudniu odbędą się w Kielcach w których Dominika pomimo, że ma dopiero 17 lat będzie należała do pretendentek do medali. Świetnie spisali się też dwaj koledzy z reprezentacji biorący udział w mistrzostwach. Szymon Kural wywalczył tytuł wicemistrza świata w grupie juniorów starszych, natomiast Dominik Jastrząb został mistrzem świata w grupie juniorów młodszych. Polska wygrała również klasyfikację medalową mistrzostw.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - JUNIORKI
1.Lena Primus – Austria
2.Hyerim Kim – Korea
3. Dominika Pawełczyk - POLSKA
3. Sarah Kapeller – Austria

Źródło: PZBil

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •