Logo
Wydrukuj tę stronę

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w bilard !!!

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w bilard !!! Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w bilard !!!

Fantastycznie spisała się zawodniczka UKS Miłek Wiślica w zakończonych wczoraj mistrzostwach świata juniorek w bilard. Debiutująca w zawodach aktualna mistrzyni Europy po bardzo dobrej grze awansowała do półfinału i dopiero w tej walce musiała uznać wyższość zawodniczki z Korei Kim Hyerim 4-9 zdobywając brązowy medal. To bardzo dobry wynik tym bardziej, że był to debiut Dominiki w zawodach tej rangi.

Dodać należy, że Dominika jest drugą zawodniczką z Polski, która wywalczyła medal dla naszego kraju w mistrzostwach świata juniorek. Wcześniej była to znakomita i znana dobrze sympatykom sportu Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce. Ogromne gratulacje dla zawodniczki i całego sztabu szkoleniowego na czele z trenerami klubowymi Dominki Szczepanem Sekułą i Przemysławem Domagałą z klubu UKS Miłek Wiślica .

Jest to też świetny prognostyk przed mistrzostwami Polski kobiet, które w grudniu odbędą się w Kielcach w których Dominika pomimo, że ma dopiero 17 lat będzie należała do pretendentek do medali. Świetnie spisali się też dwaj koledzy z reprezentacji biorący udział w mistrzostwach. Szymon Kural wywalczył tytuł wicemistrza świata w grupie juniorów starszych, natomiast Dominik Jastrząb został mistrzem świata w grupie juniorów młodszych. Polska wygrała również klasyfikację medalową mistrzostw.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - JUNIORKI
1.Lena Primus – Austria
2.Hyerim Kim – Korea
3. Dominika Pawełczyk - POLSKA
3. Sarah Kapeller – Austria

Źródło: PZBil

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.