reklama

reklama

/>

reklama

/>

Statuetki w plebiscycie „Świętokrzyski Anioł Dobroci” rozdane

Statuetki w plebiscycie „Świętokrzyski Anioł Dobroci” rozdane

Tegorocznymi laureatami zostali Monika Wzorek z Fundacji „Dajemy Wybór” i Świetlica Franciszkańska prowadzona przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna. Po raz siedemnasty samorząd województwa przyznał statuetki w plebiscycie „Świętokrzyski Anioł Dobroci”.

Statuetki oraz wyróżnienia dla osób i instytucji najbardziej zaangażowanych w działalność na rzecz osób potrzebujących wręczyli w poniedziałek w Filharmonii Świętokrzyskiej wicemarszałek województwa Renata Janik i wiceprzewodniczący Sejmiku Henryk Milcarz.

Prowadzi zbiórki na leczenie dzieci niepełnosprawnych, organizuje turnieje sportowe, wyjazdy na wakacje, czy rehabilitację. Jest też pomysłodawczynią organizacji kursów samoobrony dla kobiet. Anioła Dobroci w kategorii indywidualnej otrzymała Monika Wzorek z Fundacji „Dajemy Wybór” w Kazimierzy Wielkiej.

W kategorii grupowej statuetką uhonorowano Świetlicę Franciszkańską prowadzoną przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej. Placówka obejmuje opieką grupę ok. 20 dzieci i młodzieży. Zapewnia przyjazne miejsce do nauki jak i spędzania czasu wolnego.

Gościem uroczystości był senator Krzysztof Słoń, który zabrał głos w imieniu nominowanej do nagrody Alicji Czarneckiej, prezes Zarządu starachowickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawni "Plus".

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego organizuje plebiscyt „Świętokrzyski Anioł Dobroci” nieprzerwanie od 2005 roku.

 

Źródło: Gabinet Marszałka Województwa

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •