Logo
Wydrukuj tę stronę

Pokaz i konkurs kulinarny, ale nie tylko. W Tokarni odbędzie się „Święto Gęsiny”

Pokaz i konkurs kulinarny, ale nie tylko. W Tokarni odbędzie się „Święto Gęsiny”
Pokaz i konkurs kulinarny, ale nie tylko. W Tokarni odbędzie się „Święto Gęsiny” Pokaz i konkurs kulinarny, ale nie tylko. W Tokarni odbędzie się „Święto Gęsiny”

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w najbliższą niedzielę 17 października, w godz. 11-16, do udziału w „Święcie gęsiny”.

Celem imprezy jest wypromowanie smacznej i zdrowej gęsiny przyrządzanej na różne sposoby. To znakomita okazja do poznania walorów smakowych i jakościowych produktów z gęsi oraz zdobycia wiedzy o tym rarytasie. „Święto gęsiny” będzie obfitować w atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci . Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej – Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a patronat honorowy nad nim objął marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

Podczas imprezy na scenie zagrają kapele ludowe, odbędą się konkursy kulinarne na potrawy z gęsiny oraz dla publiczności z wiedzy o gęsinie. Dla najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty plastyczne pn. “Idą gąski gęsiego”, a dla starszych pokaz przyrządzania potraw z gęsiny w wykonaniu Mistrza Kuchni Mirosława Ciołaka. Konkurs kulinarny na potrawę z gęsiny zostanie rozstrzygnięty tego samego dnia. Zainteresowanie publiczności może wzbudzić również pokaz darcia pierza.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie panie z kół gospodyń wiejskich oraz innych stowarzyszeń kulinarnych. Już 15 października chętne mistrzynie kuchni będą mogły odebrać dwie gęsi z Kuźni Smaków w Tokarni. Jedna do degustacji dla komisji konkursowej, druga na prezentację upieczonej gęsi. Obie będą oceniane.

W sprawie konkursu można kontaktować się pod numerem tel:503 53 77 86– informuje Beata Ryń, rzeczniczka Muzeum Wsi Kieleckiej.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.