reklama

reklama

/>

reklama

/>

Brazylijski choreograf nowym instruktorem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce”

Brazylijski choreograf nowym instruktorem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” Brazylijski choreograf nowym instruktorem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce”

Nowym instruktorem i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” został pochodzący z Brazylii Marcos de Lima.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podpisana została umowa pomiędzy dyrektorem WDK Jackiem Sabatem a Marcosem de Limą, który raz w tygodniu będzie prowadził zajęcia taneczne w Zespole Pieśni i Tańca "Kielce". Będą to tańce narodowe i brazylijskie. Marcos de Lima ukończył filię jednej z najsłynniejszych szkół baletowych na świecie - szkolę moskiewskiego Teatru Bolszoj w Brazylii. Obecnie jest choreografem i tancerzem-solistą w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk", wcześniej tańczył w zespole „Mazowsze”. Podczas spotkania Marcos de Lima zapoznał się z członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” oraz poprowadził pierwsze zajęcia z tancerzami oraz osobami, które dołączyły do grupy po ostatnim castingu.

- Pochodzę z Brazylii, gdzie liczna jest Polonia. Moi przodkowie są akurat z Włoch, ale moi sąsiedzi pochodzą z Polski. U nich po raz pierwszy usłyszałem mazurka Dąbrowskiego. Gdy zespół "Mazowsze" był w Brazylii, akurat tańczyłem w zespole polonijnym. Zazwyczaj, by dołączyć do zespołu, należy wziąć udział w przesłuchaniu w Polsce. Natomiast miałem to szczęście, że w drodze wyjątku, choreograf zgodził się, bym zaprezentował swoje umiejętności w Brazylii. Zostałem przyjęty - tak podczas spotkania w WDK opowiadał Marcos de Lima.

Wszyscy chętni i zainteresowani udziałem w zajęciach mogą nadal zgłaszać się na spotkania ZPiT „Kielce”, które odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •