Logo
Wydrukuj tę stronę

Brazylijski choreograf nowym instruktorem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce”

Brazylijski choreograf nowym instruktorem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” Brazylijski choreograf nowym instruktorem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce”

Nowym instruktorem i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” został pochodzący z Brazylii Marcos de Lima.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podpisana została umowa pomiędzy dyrektorem WDK Jackiem Sabatem a Marcosem de Limą, który raz w tygodniu będzie prowadził zajęcia taneczne w Zespole Pieśni i Tańca "Kielce". Będą to tańce narodowe i brazylijskie. Marcos de Lima ukończył filię jednej z najsłynniejszych szkół baletowych na świecie - szkolę moskiewskiego Teatru Bolszoj w Brazylii. Obecnie jest choreografem i tancerzem-solistą w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk", wcześniej tańczył w zespole „Mazowsze”. Podczas spotkania Marcos de Lima zapoznał się z członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” oraz poprowadził pierwsze zajęcia z tancerzami oraz osobami, które dołączyły do grupy po ostatnim castingu.

- Pochodzę z Brazylii, gdzie liczna jest Polonia. Moi przodkowie są akurat z Włoch, ale moi sąsiedzi pochodzą z Polski. U nich po raz pierwszy usłyszałem mazurka Dąbrowskiego. Gdy zespół "Mazowsze" był w Brazylii, akurat tańczyłem w zespole polonijnym. Zazwyczaj, by dołączyć do zespołu, należy wziąć udział w przesłuchaniu w Polsce. Natomiast miałem to szczęście, że w drodze wyjątku, choreograf zgodził się, bym zaprezentował swoje umiejętności w Brazylii. Zostałem przyjęty - tak podczas spotkania w WDK opowiadał Marcos de Lima.

Wszyscy chętni i zainteresowani udziałem w zajęciach mogą nadal zgłaszać się na spotkania ZPiT „Kielce”, które odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.