reklama

reklama

/>

reklama

/>

KOD organizuje kolejną manifestację pod Sądem Okręgowym w Kielcach

KOD organizuje kolejną manifestację pod Sądem Okręgowym w Kielcach KOD organizuje kolejną manifestację pod Sądem Okręgowym w Kielcach

Na manifestację pod kieleckim Sądem Okręgowym (ul. Seminaryjska 12A) pod hasłem "POLSKA W UE - POLSKIE SĄDY TO SĄDY EUROPEJSKIE!” zaprasza Region Świętokrzyski KOD. Początek o godz. 18:00 w poniedziałek 18 października 2021.

W informacji prasowej czytamy:

W każdym 18. dniu miesiąca w całej Polsce odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli. Ta comiesięczna akcja „Solidarni z represjonowanymi sędziami”, zapoczątkowana przez Iustitię dzisiaj obejmuje szereg kolejnych „powodów” do tego, żeby stanąć pod sądami w całej Polsce i głośno krzyczeć: Mamy dość bezprawia! Mamy dość lekceważenia, łamania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej! Mamy dość nieludzkiego i bezprawnego traktowania uchodźców i migrantów na granicy polsko-białoruskiej! Mamy dość nieustannego niszczenia naszej praworządności i wyprowadzaniu polski z UE! Mamy dość ciągłego atakowania Unii Europejskiej i jej instytucji, co w konsekwencji zmierza do polexitu! Mamy dość rządów PiS!!!

Nasz obywatelski protest to bardzo ważne wsparcie dla represjonowanych, odważnych i przyzwoitych Sędziów i Prokuratorów, walczących o polską praworządność.

Dlatego stajemy pod Sądami Rzeczpospolitej Polskiej i domagamy się natychmiastowych działań w celu przywrócenia praworządności:

- Żądamy respektowania wyroków TSUE!

- Żądamy natychmiastowego wykonania wyroków TSUE, zaprzestania bezprawnych represji wobec niezależnych sędziów i powrotu na ścieżkę praworządności!
- Potępiamy pseudo trybunał Julii Przyłębskiej, wydający pseudo wyroki o nierespektowaniu wyroków TSUE

- Żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów!

Igor Tuleya nie orzeka już od 11 miesięcy, Paweł Juszczyszyn od 20 miesięcy.

- Żądamy wpuszczenia na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc.
- Żądamy przywrócenia dostępu do informacji publicznej.
- Żądamy przestrzegania traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka.

Nie można być w Unii i nie przestrzegać traktatów, prawa europejskiego i własnej Konstytucji. Nie można być w europejskiej przestrzeni prawnej, nie posiadając niezależnego systemu sądowniczego.

Rząd państwa PiS realnie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej.

 

Źródło: KOD

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •