reklama

reklama

/>

reklama

/>

Teatr Plastyczny SEN zrzeszający osoby niesłyszące wyrusza w Polskę

Teatr Plastyczny SEN zrzeszający osoby niesłyszące wyrusza w Polskę Teatr Plastyczny SEN zrzeszający osoby niesłyszące wyrusza w Polskę

Teatr Plastyczny SEN zrzeszający osoby niesłyszące z kieleckiego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, to zespół, który zajmuje się nie tylko działalnością artystyczną, ale przede wszystkim kulturotwórczą. Dba o ochronę i upowszechnianie polskiej i regionalnej kultury w środowiskach osób niesłyszących.

Do tego typu wydarzeń śmiało można zaliczyć, organizowane przez liderów grupy, spotkania artystyczne, jak również warsztaty teatralne prowadzone w polskim języku migowym dla ośrodków Polskiego Związku Głuchych oraz dzieci i młodzieży szkół specjalnych dla niesłyszących. Dotychczas takie prezentacje odbyły się w Krakowie i Zabrzu (dwukrotnie) oraz Poznaniu i Katowicach.

Podczas multimedialnej, specjalnie przygotowanej prezentacji w polskim języku migowym, Sandra Tofil opowiada historię powstania Teatru Plastycznego SEN oraz przedstawia działalność Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodzieży i absolwentów szkół specjalnych, z których m.in. wywodzi się liderka grupy - Sandra Tofil. Opowiadając o swojej teatralnej przygodzie, zachęca jednocześnie środowiska do oglądania inscenizacji teatralnych w wykonaniu osób niesłyszących z kieleckiego WDK. Jest to doskonała promocja naszego regionu w kraju i za granicą, ponieważ takie spotkania odbyły się już dwukrotnie we włoskim Trydencie.

Osoby niesłyszące z Teatru Plastycznego SEN wystąpią:

19 października o godz. 15.45 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie,

21 października o godz. 16.00 – Polski Związek Głuchych Oddział Małopolski w Krakowie,

22 października o godz. 9.30 – Zespół Szkół Specjalnych nr 42 dla Niesłyszących w Zabrzu,

5 listopada o godz. 16.00 – Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki w Warszawie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •