reklama

/>

Przepis na „Ogród Bęczkowski zamknięty w sakiewce” - czyli kulinarny przewodnik po regionie

Przepis na „Ogród Bęczkowski zamknięty w sakiewce” - czyli kulinarny przewodnik po regionie

We wtorek u Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyła się prezentacja kulinarnego wydawnictwa które jest pokłosiem 14 edycji Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego. Na okładce książki znalazło się zdjęcie zwycięskiego dania, jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć jakiego - zapraszam już teraz na nasz materiał.

„Ogród Bęczkowski zamknięty w sakiewce”, to tytuł kulinarnego wydawnictwa Starostwa Powiatowego w Kielcach. Książka jest zbiorem potraw, które wzięły udział w XIV edycji Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego.

We wtorek na spotkaniu promującym wydawnictwo obecne będy autorki zwycięskiego dania - panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Korale Radostowej” z Bęczkowa.

- Wszystkie zioła, warzywa, praktycznie wszystkie produkty, które były w potrawie, były z naszego ogródka, więc są naturalne, zdrowe. Najbardziej zaskakującym był dodatek komosy ryżowej, bo ona spajała wszystkie te produkty zamknięte w sakiewce. A sakiewka to ciasto naleśnikowe z dodatkiem szpinaku i pokrzywy bęczkowskiej – wyjaśniały panie z KGW Korale Radostowej z Bęczkowa.

Pierwsze miejsce w konkursie oznaczało też miejsce na okładce książki z przepisami z tegorocznej edycji, co jak podkreślały autorki dania jest dla nich ogromnym wyróżnieniem.

O miano najsmaczniejszej i najlepszej potrawy Powiatu Kieleckiego walczyło 30 podmiotów. Motywem przewodnim wszystkich dań były „smaki lata – potrawy jarskie”. Powiatowy Konkurs adresowany był do Kół Gospodyń Wiejskich, Gospodarstw Agroturystycznych oraz osób indywidualnych.

Książka z potrawami XIV edycji Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego posłuży do celów promocyjnych. Pojedyncze egzemplarze będzie można otrzymać obserwując fanpage i stronę internetową starostwa.

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •