reklama

/>

Badaj się i bądź ostrożny/a!

Badaj się i bądź ostrożny/a!

W środę 1 grudnia Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Kielce, z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, a także niedawno zakończonego miesiąca profilaktyki raka jądra i prostaty, przeprowadziło prelekcje dla młodych Kielczan.

Wolontariusze przekazali informacje dotyczące profilaktyki raka jądra, prostaty, piersi, a także infekcji HIV wśród uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się samobadania przy użyciu specjalnych fantomów.

- Niewielu zdaje sobie sprawę, że rak jądra jest najczęstszym nowotworem wśród młodych mężczyzn. Dzięki samobadaniu jesteśmy w stanie zapobiec wielu tragediom, dlatego jest to szczególnie ważne. Przeprowadzenie takiego badania jest wybitnie proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Kluczowymi problemami w edukacji młodzieży w dzisiejszych czasach są zbyt duża liczba, często sprzecznych, informacji, a także niska jakość tej wiedzy. Naszym celem jest przekazanie rzetelnej wiedzy medycznej z pierwszej ręki, opartej na dowodach, a także opowiedzianej w sposób atrakcyjny i przystępny. Wierzymy, że jeżeli dzięki naszym działaniom uratowane zostanie chociaż jedno nastoletnie życie, to odniesiemy ogromny sukces - tłumaczy Piotr Pietrzyk, Prezydent Oddziału Kielce IFMSA-Poland.

Ambasadorką wydarzenia została Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, w której imieniu na wydarzeniu pojawił się Arkadiusz Ślipikowski zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim.

W spotkaniu profilaktycznym udział wzięli uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół Elektrycznych.

W przeciągu najbliższych miesięcy studenci odwiedzą kolejne szkoły w województwie świętokrzyskim, by z profilaktyką dotrzeć do jak największej liczby młodych osób.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest działającą od 1956 roku największą organizacją, zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy z wyższych uczelni medycznych z całej Polski. Stanowi część międzynarodowej federacji stowarzyszeń studentów medycyny IFMSA, która zrzesza ponad 1 000 000 młodych osób na całym świecie.


Studenci w swoich działaniach chcą promować między innymi profilaktykę nowotworów, infekcji przenoszonych drogą płciową i szeroko pojęte dbanie o zdrowie. Głównymi celami są zwiększanie świadomości prozdrowotnej społeczeństwa, uświadamianie jakie największe zagrożenia dotyczące zdrowia występują, a także jak im przeciwdziałać. Kolejnymi filarami ich działalności jest edukacja studentów kierunków medycznych oraz działanie na rzecz wolności i praw człowieka.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •