reklama

/>

Caritas Polska: zbiórka żywności w placówkach handlowych - 3 i 4 grudnia

Caritas Polska: zbiórka żywności w placówkach handlowych - 3 i 4 grudnia Caritas Polska: zbiórka żywności w placówkach handlowych - 3 i 4 grudnia PAP

W 1,5 tys. placówek handlowych w piątek i w sobotę (3 i 4 grudnia) w ramach kampanii "Tak. Pomagam!" staną specjalnie oznakowane wózki, do których można będzie włożyć zakupioną żywność o długim terminie przydatności. Caritas przekaże podarowane produkty najbardziej potrzebującym.

"W ubiegłym roku, mimo pandemii, udało się zebrać 92 tony żywności. Dzięki zbiórce z pomocy skorzystało ok. 30 tys. osób" - poinformowała w komunikacie Caritas Polska.

W ciągu najbliższych dwóch dni - 3 i 4 grudnia - w wytypowanych sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto i innych, a także w małych sklepach osiedlowych będą czekali wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, gdzie będzie można przekazać zakupioną żywność. Rokrocznie w akcji uczestniczy 20–30 tys. wolontariuszy.

Caritas Polska zaznaczana, że potrzebujących nie ubywa. "Na nasz gest czekają m.in. wielodzietne rodziny, osoby samotnie wychowujące dzieci, osoby bezdomne, chore i bezrobotne. Nie brakuje i takich, które wymagają wsparcia, chociaż są aktywne zawodowo, ponieważ mają na przykład pod opieką chorego członka rodziny. Skromne dochody nie pozwalają im na zaspokojenie wszystkich potrzeb" - powiedział koordynator akcji Bartłomiej Kulisz z Caritas Polska.

Organizacja zwraca też uwagę, że wśród wolontariuszy są zarówno uczniowie, jak i seniorzy. "Będą oni zbierać artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których niezamożne rodziny i placówki Caritas będą mogły przygotować świąteczne posiłki" czytamy w komunikacie.

Wyjaśniono, że na pewno przyda się: makaron, mąka, ryż, cukier, olej, czy ryba w puszce, konserwowane owoce i warzywa, płatki śniadaniowe oraz herbata i kawa. "Te produkty znajdą się w paczkach, które trafią do osób żyjących w ubóstwie, często niedożywionych" - powiedział Kulisz. Jak dodał, "te osoby chciałyby mieć takie same święta jak wszyscy, ale nie zawsze mogą sobie pozwolić na zakupy".

Kampanię "Tak. Pomagam!" organizują Caritas Polska i Caritas diecezjalne. Można się do niej przyłączyć zostawiając część zakupów w koszykach wolontariuszy lub wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści "PACZKA" pod charytatywny numer 72052 (koszt to 2,46 z VAT).

(PAP)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •