reklama

/>

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia podczas ferii

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia podczas ferii Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia podczas ferii

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza grupy dzieci i młodzieży na zajęcia podczas ferii zimowych. Uczestnicy „Spotkań ze sztuką” poznają różne gatunki i rodzaje sztuk plastycznych, natomiast warsztaty „Czarne ptaki” zaznajomią ich z krukiem i jego pobratymcami. Zajęcia są bezpłatne i odbędą się online, chyba, że sytuacja pozwoli na spacery.

Zajęcia skierowane są do osób w wieku 5-18 lat, do grup liczących od 5 do 30 osób. Nie musi być to grupa dzieci z półkolonii; BWA zaprasza pięcioro wnucząt spędzających ferie u babci czy grupkę dzieci z sąsiedztwa. Spotkania będą prowadzone za pośrednictwem Skypa. Najlepsze prace plastyczne zostaną zaprezentowane w galerii działań edukacyjnych ARTKLATKA.

Zajęcia będą odbywały się od 18 do 29 stycznia 2022 w godzinach 9.00 – 14.30. Zapisy i szczegółowe informacje pod nrem tel.  41 36 76 447  wew. 25.

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ – KAPITAŁ SZTUKI
- Na zajęciach uczestnicy obejrzą wystawę „Kapitał sztuki”, będącą prezentacją prac artystów z regionu świętokrzyskiego, dzięki czemu poznają różne gatunki i dziedziny sztuk plastycznych. Nauczą się je rozróżniać i poznają ich cechy charakterystyczne. Sami wykonają własne dzieło, nawiązujące problematyką do wystawy – zapowiada dr Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA, która poprowadzi zajęcia.

CZARNE PTAKI
Czy kawce zdarza się wpaść na kawkę? Czy pan Młynarski lubił wrony? Czy gawron nosi nogawice? Czy kruki kraczą na nas w parku?

- Zapraszamy na zajęcia przyrodniczo-plastyczne CZARNE PTAKI. Przyjrzymy się gatunkom ptaków krukowatych, nauczymy się je rozpoznawać, porozmawiamy o ich zwyczajach. Wspomnimy o tym, jak wielkim stresem i niebezpieczeństwem są dla nich fajerwerki – zapowiada Agnieszka Gołębiowska.

W drugiej części zajęć uczestnicy zmierzą się z tematem czarnych ptaków, realizując pracę plastyczną. Do jej wykonania wykorzystają czarne papiery, węgiel, pastel suchy i olejny. A może ktoś będzie wolał zilustrować „stracha na ludzi?”

Zajęcia będą prowadzone zdalnie, ale mają mobilizować dzieci i młodzież do wyjścia z domu w celu poszukiwania czarnych ptaków. UWAGA: Jeżeli pogoda i sytuacja epidemiologiczna na to pozwolą, a ptaki wrócą do parku miejskiego po sylwestrowej kanonadzie, w ramach zajęć odbędzie się krótki spacer po parku.

Zajęcia poprowadzą Agnieszka Gołębiowska i dr Magdalena Leśniak.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •