reklama

reklama

/>

 

/>

Pikietę pod Sądem Okręgowym w Kielcach organizuje Komitet Obrony Demokracji

Pikietę pod Sądem Okręgowym w Kielcach organizuje Komitet Obrony Demokracji Pikietę pod Sądem Okręgowym w Kielcach organizuje Komitet Obrony Demokracji

Pikietę pod hasłem "Wolne Sądy, Wolni Ludzie, Wolna Polska" organizuje pod Sądem Okręgowym w Kielcach Komitet Obrony Demokracji. Początek we wtorek 18.01.2022 o godz. 18.

W każdym 18. dniu miesiąca w całej Polsce odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli.

Solidarni w represjonowanymi sędziami, żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów!
Sędzia Igor Tuleya nie orzeka 422 dni!
Sędzia Paweł Juszczyszyn nie orzeka 710 dni!
Ich sprawy zostały przydzielone innym sędziom lub toczą się od nowa, co dotyczy na przykład sprawy o zabójstwo dziecka. Zawieszonych jest już sześciu sędziów. Kolejni sędziowie są ścigani za orzekanie zgodne z prawem polskim i europejskim.
Ostatnio sędzia Marzanna Piekarska-Drążek - jest sędzią od 30 lat, orzeka w wydziale karnym Sądu Apelacyjnego w Warszawie, gdzie zajmuje się sprawami m.in. zorganizowanej przestępczości.
Ścigana jest za stosowanie prawa polskiego i europejskiego - uchyliła orzeczenie wydane przez neosędzię. „Sędzia bez odwagi, sędzia strachliwy, sędzia kalkulujący nie może być sędzią” - mówiła sędzia podczas protestów w obronie sądownictwa.
"Sami Swoi" na kolejną kadencję neo-KRS - Sejm ma już kandydatury sędziów na II kadencję nowej, upolitycznionej KRS. Kandydują głównie sędziowie, którzy poszli na współpracę z resortem Ziobry.
Legalność neo-KRS i nominacji sędziowskich dokonanych z jej udziałem podważyły Europejski Trybunał Praw Człowieka i Trybunał Sprawiedliwości UE.
Na dzień 12 stycznia 2022 r. wysokość kary za niestosowanie prawa UE to 70 MILIONÓW euro! Codziennie kara wzrasta o 1 MILION EURO!
"Prawo do niezawisłości, prawo do Europy" - pod takim hasłem dwa lata temu odbył się Marsz Tysiąca Tóg. Marsz Tysiąca Tóg nie zakończył się 11 stycznia 2020 r. Konsekwentnie kroczy dalej. Dlatego stajemy pod sądami w całej Polsce! Dlatego nie odpuszczamy.
Przyjdźcie koniecznie, bo jeśli my, obywatele nie staniemy w obronie niezależnych sędziów, prokuratorów, adwokatów, to oni, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci nie będą mogli obronić nas i naszych konstytucyjnych praw - zapowiadają wydarzenie organizatorzy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •