reklama

reklama

/>

 

/>

Zimowe propozycje dla dzieci i całych rodzin w województwie świętokrzyskim

Zimowe propozycje dla dzieci i całych rodzin w województwie świętokrzyskim Zimowe propozycje dla dzieci i całych rodzin w województwie świętokrzyskim

Kreatywne warsztaty w muzeum, seanse filmowe w kinie, bajkowe zabawy w Pacanowie, czytanki i gry w bibliotece, gotowanie dla małych i dużych w skansenie i oczywiście zabawa na świętokrzyskich stokach, których w naszym regionie nie brakuje – to część atrakcji, z których można skorzystać w okresie ferii w województwie świętokrzyskim.

Świętokrzyskie instytucje kultury przygotowały specjalne zimowe propozycje dla dzieci oraz całych rodzin.
- Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do Pacanowa na maraton feryjnych wrażeń. W programie: przygotowania na Dzień Babci i Dziadka, spotkania z Koziołkiem, niespodzianki w kinie, zabawy, sport, zimowe lampiony, a nawet “Zima w słoiku”. We wtorki i środy odbędą się zajęcia muzyczne z instruktorem Mariuszem Maligą. 
- Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na ciekawe zajęcia dla dzieci oraz dorosłych. Będzie przyrządzanie i smakowanie prażoków z tradycyjnej, wiejskiej kuchni, odwzorowanie stroju ludowego oraz przebieranki, śpiewy i żarty. 
- Do spotkania z uczniami w okresie zimowych ferii przygotowuje się Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach. Chętnych do aktywnego spędzenia czasu zaprasza do bibliotecznej Mediateki. Zimowe spotkania w okresie ferii rozpoczną się w poniedziałek, 17 stycznia i potrwają do 28 stycznia. Zaplanowano ciekawe lektury, gry i zabawy, ale też zajęcia związane z tekstami literackimi, poezją, bohaterami literackimi.
- Kino studyjne “Fenomen” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprasza na specjalne projekcje filmów dla dzieci i młodzieży (także grup zorganizowanych). W ciągu dwóch feryjnych tygodni, od poniedziałku do piątku, zaplanowano łącznie 20 projekcji filmów animowanych i aktorskich. 
- Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci w wieku 7 – 10 lat na warsztaty edukacyjne. Zaplanowano: zabawy ruchowe, trening uważności, zajęcia plastyczne i warsztaty malarskie. 

Zimowe szaleństwo
- Ośrodek narciarski w Niestachowie (góra Otrocz 372 m n.p.m.) ruszył w sezonie 2007/2008. Od tego czasu zyskał duże grono sympatyków narciarstwa. Różnorodność tras narciarskich pozwala na naukę narciarstwa od podstaw, jak i stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu dla wytrawnych narciarzy.
- Ośrodek narciarski BABA JAGA w Bodzentynie (Miejska Góra 425 m n.p.m.) położony jest w sercu Gór Świętokrzyskich niedaleko Kielc. Jest idealnym wręcz miejscem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem jak i dla tych, które szukają miejsca do rozgrzewki przed wyjazdem na bardziej wymagające stoki.
- Szwajcaria Bałtowska to 5 tras narciarskich o łącznej długości 2 500 metrów, szerokie zjazdy – bezpieczne dla małych i dużych amatorów białego szaleństwa. 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa może przewieźć około 2 400 osób w ciągu godziny natomiast dwa nowoczesne wyciągi orczykowe 1 500 osób na godzinę. Na potrzeby szkółki narciarskiej i wszystkich osób stawiających pierwsze kroki na nartach działa 100 metrowy wyciąg „wyrwirączka”. Dla amatorów adrenaliny udostępniony jest snowpark.
- Telegraf Kielce to idealne miejsce dla początkujących miłośników białego szaleństwa jak, osób średnio zaawansowanych jak i profesjonalnych riderów. Na miejscu dostępne są dwa orczyki o długości 200 m (przedszkole) i 400 m (wjazd na samą górę).Ze szczytu góry rozprzestrzenia się wspaniała panorama na miasto Kielce. Obok stoku znajduje się lodowisko.
- Góra Pierścienica (367 m n.p.m.) leży w Paśmie Posłowickim okalającym Kielce od południa. Na jej zboczach znajduje się stok zjazdowy dla miłośników narciarstwa oraz wyciąg orczykowy. Centrum Sportowo-Rekreacyjne “STADION” dla początkujących narciarzy i snowboardzistów dysponuje wyciągiem taśmowym. Obok stoku znajduje się lodowisko.
- Ośrodek narciarski Tumlin Sport Ski znajduje się w miejscowości Tumlin-Podgród na zboczu góry Wykieńskiej (409 m n.p.m.). Na miejscu funkcjonuje niezależny, oświetlony oraz ratrakowany stok narciarski ze sztucznym naśnieżaniem z wyciągiem narciarskim.
- Stacja Narciarska „Sabat” 425m.npm. znajduje się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego u podnóża Łysicy 612m. npm. jednego z najwyższych wzniesień w Górach Świętokrzyskich. Zjazd po górce Sabat z bocznymi trasami jest długi (ok. 800 m. oraz 850m.) i łagodny z dwoma ostrzejszymi nachyleniami, które nieco dodają adrenaliny początkującym narciarzom a zarazem urozmaicają go tak, aby nie stał się nudny. Dlatego teren ten znakomicie nadaje się do uprawiania rekreacyjnego narciarstwa całą rodziną.

 

źródło: swietokrzyskie.pro

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •