reklama

reklama

/>

 

/>

Szereg atrakcji dla mieszkańców. Kielce przygotowują się do finału WOŚP

Szereg atrakcji dla mieszkańców. Kielce przygotowują się do finału WOŚP
Szereg atrakcji dla mieszkańców. Kielce przygotowują się do finału WOŚP Szereg atrakcji dla mieszkańców. Kielce przygotowują się do finału WOŚP

Na Rynku stanie scena z atrakcjami, będą koncerty i licytacje w KCK i DŚT. Wśród fantów - wóz strażacki. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia.

W tegorocznej edycji, główny sztab WOŚP w Kielcach będzie znajdował się przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. To ważne i symboliczne miejsce, bo m.in. do tej placówki trafiło w ostatnich latach wiele potrzebnego sprzętu, który wspomaga personel medyczny w procesie leczenia najmłodszych i dorosłych kielczan. Partnerem strategicznym będzie redakcja „Echa Dnia”.

Miasto Kielce aktywnie wspiera organizację Finału WOŚP. W pomoc angażują się również miejskie instytucje.

- Oczywiście dołączymy do wolontariuszy, którym dziękuję za zaangażowanie i chęć działania. Jestem pewien, że jak co roku kielczanie okażą wielkie serca i nasze miasto bardzo głośno zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W Kieleckim Centrum Kultury już 29 stycznia o godz. 18:00 na Małej Scenie rozpocznie się koncert połączony z licytacją różnych gadżetów. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Domu Kultury Zameczek.

30 stycznia KCK zaprasza na spotkanie z Andrzejem Piasecznym w ramach cyklu "Salon kobiet". Dochód ze sprzedaży biletów będzie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

„Kielczanie dla WOŚP” zagrają także w Domu Środowisk Twórczych. W niedzielę, 30 stycznia o godz. 17:30 odbędzie się licytacja oraz koncert zespołu Wołosatki. Już teraz placówka prezentuje na swoim profilu przedmioty, które będzie można wylicytować w dniu Wielkiego Finału. Wśród nich jest wóz strażacki Star 244 podarowany przez OSP Bobrza i władze gminy Miedziana Góra. Jest to pojazd z napędem na cztery koła, wyprodukowany w 1989 roku i od tego czasu przejechał 63 tysiące kilometrów. Pałacyk cały czas zachęca, żeby przynosić gadżety na licytacje. Wstęp na wydarzenie jest wolny. DŚT przypomina, że obowiązują paszporty covidowe.

W dniu finału w Muzeum Zabawek i Zabawy będzie można wziąć udział w grach i zabawach za dobrowolną opłatą do puszki WOŚP. W specjalnie przygotowanym miejscu udostępnione zostaną gry inspirowane historią oraz współczesne. Chętni zmierzą się m.in. w miniKręgle lub miniCurilng oraz w wielu grach planszowych.

Urząd Miasta Kielce ustawi na Rynku scenę, na której przygotowany będzie szereg atrakcji dla mieszkańców. Zaplanowano m.in. koncert Krzysztofa KASY Kasowskiego oraz zespołu Letni Chamski Podryw. Pojawią także artyści z całego województwa świętokrzyskiego. Zabawa wystartuje o godz. 13:00, a zakończy ją światełko do nieba o godz. 20:00.

W dniu wielkiego finału ze sztabu nr 262 na ulice Kielc wyruszy z puszkami 925 wolontariuszy. Najmłodsza zarejestrowana wolontariuszka urodziła się 14 października 2021 roku.

Każdy wolontariusz, który będzie posiadał identyfikator wydany przez organizatora Finału WOŚP będzie mógł w tym dniu za darmo jeździć miejskimi autobusami.

Ratusz przypomina, że cały czas trwają facebookowe licytacje na profilu 30. FINAŁ WOŚP - KIELCE. Do 17 stycznia br. udało się zebrać prawie 10 tys. zł. Do wylicytowania są m.in. kalendarze, gry, piłki, obrazy, maskotki, książki i mnóstwo innych gadżetów.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach informuje, że 30 stycznia, w dniu finału, w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii WSzZ odbędzie się akcja badań dzieci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zbiera środki dla okulistyki dziecięcej.


źródło: kielce.eu

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •