reklama

reklama

/>

 

/>

Powstała pierwsza w regionie Pracownia Filmoteki Szkolnej

Powstała pierwsza w regionie Pracownia Filmoteki Szkolnej

Kielce posiadają pierwszą w województwie świętokrzyskim Pracownię Filmoteki Szkolnej. Powstała ona w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Stanisława Kostki. Każda z sal lekcyjnych zostanie dostosowania do projekcji filmów i prowadzenia filmowej edukacji. To już czwarta w Polsce pracownia otwarta z inicjatywy Instytutu Sztuki Filmowej.

- Pracownie Filmoteki Szkolnej to wzorcownie, w których będzie się spotykała młodzież, ale i nauczyciele z tzw. liderem pracowni. Ma on za zadanie wprowadzać ich w tajniki edukacji filmowej – mówi Anna Sienkiewicz-Rogowska, pełnomocnik dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W ramach adaptacji na Pracownię Filmoteki Szkolnej, każda sala klasowa zostanie dostosowana do projekcji filmów, wyremontowana i wyposażona w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line. W świętokrzyskim otwarcie pracowni odbyło się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach.

Filmoteka Szkolna zawiera ponad 55 filmów fabularnych, dokumentalnych i anonimowych. Poprzez taki bogaty zasób filmów nowo otwarte pracownie mają służyć popularyzacji szkolnej edukacji filmowej. W ramach powstających pracowni organizowane będą lekcje filmowe oraz warsztaty dla uczniów z regionu.

- Polski Instytut Sztuki Filmowej realizuje bardzo ciekawy projekt, który zakłada przy zmieniającej się podstawie programowej, że jednym z elementów lekcji będzie oglądanie filmów, ale nie bierne – podkreśla Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Do końca roku szkolnego ma powstać szesnaście Pracowni Filmoteki Szkolnej, po jednej w każdym województwie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •