reklama

reklama

/>

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Od wypadku na rowerze, po historię Polski po Ukraińsku do ekologicznego paczkomatu

Wiadomości Świętokrzyskie: Od wypadku na rowerze, po historię Polski po Ukraińsku do ekologicznego paczkomatu

Bogdan Wenta miał wypadek na rowerze. Do zdarzenia doszło w środę na ul. Ściegiennego, gdy prezydent Kielc wracał z pracy. Na skutek upadku doszło do złamania łopatki oraz złamania żebra, a także kilku niegroźnych stłuczeń.

Publikacja opisuje historię naszego kraju od zarania dziejów po czasy współczesne. Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach przekazała na ręce Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Przewodniki po historii Polski w języku ukraińskim. Do szkół w naszym regionie trafi 500 egzemplarzy.

W ramach programu InPost Green City, InPost nawiązuje współpracę z miastami średniej wielkości. Do grona partnerów dołączyło Skarżysko-Kamienna. To pierwsze miasto, w którym stanął Paczkomat® z roślinnością oczyszczającą powietrze.

Ruszyły konsultacje w sprawie rekrutacji młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lata, które mają na celu zaktywizowanie młodzież w pracach na rzecz województwa świętokrzyskiego. Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie młodzież pytała o to jak zostać młodzieżowym radnym województwa.  

Po prawie trzy letniej przerwie do placówek muzealnych powraca Noc Muzeów. W nocy z 14 na 15 maja większość instytucji otwiera się na zwiedzających przygotowując wyjątkowe atrakcje i wydarzenia. Co istotne wstęp jest całkowicie darmowy, a o najciekawszych przygotowanych propozycjach w okolicach powiatu skarżyskiego rozmawialiśmy z dyrektorami obiektów.

„Siedmiu wspaniałych” i „Przeminęło z wiatrem”. Melomanii wysłuchają muzyki z hitów filmowych. W Filharmonii Świętokrzyskiej już w ten piątek pierwszy majowy koncert. Program przybliżamy Państwu razem z dyrygentem Janem Walczyńskim, z którym rozmawialiśmy podczas próby.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •