reklama

reklama

/>

 

/>

„Świętojańskie podróże po literaturze” z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach

„Świętojańskie podróże po literaturze” z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach. „Świętojańskie podróże po literaturze” z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach.

„Świętojańskie podróże po literaturze” - kolejny projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, który realizowany będzie między 10 a 12 czerwca. To święto książki, jakiego w Kielcach jeszcze nie było, związane z postacią Jana Kochanowskiego, nawiązujące do katalońskich obchodów Sant Jordi. Zaplanowano w tych dniach szereg wydarzeń animujących kulturę i wzmacniających znaczenie książki.

Na ulicy Sienkiewicza ofertę wydawniczą zaprezentują wydawnictwa z całej Polski, kielczanie spotkają nie tylko pisarzy, ale także znane osobowości telewizyjne. Lektura zagości w różnych miejscach w przestrzeni miejskiej, m.in. w przychodniach lekarskich, urzędach i sklepach. Przewidziano atrakcyjne konkursy dla szkół, przedszkoli i całych rodzin, a także działania aktywizujące seniorów.

W promocję „Świętojańskich podróży po literaturze” włączy się Jarosław Gugała - znany w Polsce dziennikarz i prezenter radiowy oraz telewizyjny, który aktywnie wspiera akcje związane z czytelnictwem, m.in. Książka na Jana. Wraz z przedstawicielami miasta Kielce i Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedzi różne miejsca obdarowując książkami przechodniów, pacjentów oczekujących na wizytę lekarską czy mieszkańców załatwiających sprawy w urzędach. 10 czerwca będzie także gościem spotkania w Poczytalni na dVoRcu.

PROGRAM WYDARZEŃ

Piątek, 10 czerwca:
Gra miejska „Zakochaj się w Kochanowskim” - rozpocznie się o godz. 10:00, współorganizowana ze studentami z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Trasa gry przebiegać będzie między filiami biblioteki. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
"Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka ?" - od godz. 11:00 przy pomniku Henryka Sienkiewicza rozpocznie się wspólne układanie zakładki przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy otrzymają upominki.
Spotkanie z Jarosławem Gugałą - godz. 17:00 w Mediatece. Ilość miejsc ograniczona, będą obowiązywać wejściówki.

Sobota, 11 czerwca:
I dzień Targów Książki - od godz. 11:00 do 17:00 na ulicy Sienkiewicza. W Targach wezmą udział wydawnictwa z całej Polski.
"Sjesta na czytanie"- od godz. 11:00 na placu Artystów w specjalnie przygotowanej strefie kielczanie będą mogli zrelaksować się w towarzystwie książek.
Spotkanie z Filipem Łobodzińskim - godz. 12:00 w Mediatece - filii nr 7, ul. Czarnowska 12. Ilość miejsc ograniczona, będą obowiązywać wejściówki.
Spotkanie z Katarzyną Bondą - godz. 17:00 w Mediatece - filii nr 7, ul. Czarnowska 12. Ilość miejsc ograniczona, będą obowiązywać wejściówki. Możliwość zakupu książek autorki.
Niedziela, 12 czerwca:
II dzień Targów Książki
Wycieczka do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie - bezpłatna wycieczka dla seniorów, m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •