reklama

reklama

/>

 

/>

Zbliża się długi weekend. Policja przypomina o zasadach bezpieczenstwa

Zbliża się długi weekend. Policja przypomina o zasadach bezpieczenstwa Zbliża się długi weekend. Policja przypomina o zasadach bezpieczenstwa

Przed nami kolejny długi weekend. Dobre prognozy i więcej wolnych dni to zachęcą do dłuższego wyjazdu. Wówczas pamiętaj o zabezpieczeniu swojego domu, mieszkania oraz o bezpieczeństwie osobistym.

Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Od dawna wiadomo, że najskuteczniejszym sposobem odstraszenia przestępcy jest… para oczu. Dlatego, gdy pozostawiamy nasz dom czy mieszkanie na dłuższy czas, poprośmy o pomoc sąsiada. Zaufanej osobie warto przekazać komplet kluczy, by co jakiś czas otwierała okna, włączała światło czy inne urządzenia. Warto, by taka osoba także zabierała z naszej skrzynki przesyłki. Mieszkanie warto zabezpieczyć też przez zdarzeniami losowymi. Zakręcenie zaworów wodnych, gazowych, wyłączenie zbędnych odbiorników energii to konieczność. Tak proste czynności jak zamknięcie okien i drzwi także warto sprawdzić kilka razy.

Policja apeluje także, by nie pozostawiać w swoich mieszkaniach kosztowności. Pieniądze warto zdeponować na koncie bankowym, a kosztowności jak biżuteria, które najczęściej padają łupem włamywaczy, lepiej ukryć w profesjonalnych sejfach. W dobie techniki warto też wyposażyć mieszkania w sprawną kamerę. To nie tylko potrafi odstraszyć przestępców, ale i skutecznie ich zidentyfikować.

W tym czasie wiele osób będzie brać udział w procesjach i uroczystościach kościelnych. Przypominamy, by wówczas nie zabierać ze sobą niepotrzebnie dużej ilości pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Dokumenty, kosztowności, portfele – jeśli nie są niezbędne, pozostawmy w bezpiecznym miejscu. Jeśli jednak musimy zabrać ze sobą portmonetkę lub torebkę, warto trzymać je w z przodu. O tych zasadach pamiętajmy także w autobusach czy pociągach. A jeśli pozostawiamy nasz samochód na parkingu, zabezpieczmy go właściwie, np. przez stoczeniem się oraz nie zostawiajmy na widoku wartościowych rzeczy, jak torebki czy elektronika.


Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •