reklama

reklama

/>

 

/>

Szczypiorniści świętowali sukces razem z kibicami na kieleckim Rynku

Szczypiorniści świętowali sukces razem z kibicami na kieleckim Rynku

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce, srebrni medaliści Ligi Mistrzów i mistrzowie Polski, w poniedziałek spotkali się z kibicami na Rynku. Była to okazja do wspólnego świętowania zakończenia udanego sezonu 2021/2022. Szczypiornistów powitał tłum kibiców.

Kielczanie byli bardzo blisko powtórzenia sukcesu sprzed sześciu lat. W niedzielę, 19 czerwca w finale Ligi Mistrzów, Łomża Vive Kielce w dramatycznym meczu, uległa hiszpańskiej Barcy dopiero w rzutach karnych.

- Marzeniem nas wszystkich było zdobycie tego tytułu. Byliśmy blisko, ale nie udało się. Dziś mogę powiedzieć, że to co pokazał nasz zespół w trakcie całego sezonu, jest niesamowite. Dziękuje Wam, kibicom, że jesteście zawsze z nami. Mogę Wam obiecać, że wracamy w sierpniu i walczymy dalej. Barcelona wygrała puchar dwa razy z rzędu, my wygramy trzy – powiedział podczas fety trener Talant Dujszebajew.

- Wy jesteście najlepsi i zawsze byliście z nami – zwrócił się do kibiców Alex Dujszebajew i dodał – Jestem bardzo dumny, że mogę być w tym klubie. Zawodnicy zostawili serce na boisku, nie udało się, ale jestem pewien, że w kolejnych latach zrobimy to – podkreślił kapitan zespołu.

Podziękowania i gratulacje piłkarzom Łomża Vive Kielce złożył zastępca Prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

- Mistrz jest tylko jeden, dla nas, dla Kielczan jesteście najlepszą drużyną na świecie. Wielkie podziękowania za te emocje, za ten wysiłek, za to, że klub znakomicie promuje Miasto Kielce nie tylko w Europie, ale i na całym świecie – powiedział Marcin Chłodnicki.

Sukces drużyny świętowała również wiceminister sportu Anna Krupka. 

Prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas podkreślił, że jest dumny z drużyny i kibiców.

- Dla mnie ten srebrny medal, to jest wielki sukces, sukces całej drużyny, która jest niesamowita. Najpierw płakałem, ale teraz jestem dumny z tej drużyny. Chylę przed Wami czoła.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •