reklama

reklama

/>

 

/>

Bibliotekarze będą rozdawać książki na kieleckim deptaku

Bibliotekarze będą rozdawać książki na kieleckim deptaku Bibliotekarze będą rozdawać książki na kieleckim deptaku

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach 24 czerwca od godz. 12.00 zaprasza na kielecki deptak. Z okazji Swięta Kielc, ale także z okazji imienin Jana Kochanowskiego instytucja włączy się w akcję "Książka na św. Jana" i będzie za darmo rozdawać książki dla dzieci i dorosłych.

Biblioteka zachęca do wzięcia udziału w akcji, będzie to specyficzna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie wszystkim tym, którzy kochają czytać.

- Wychodzimy z założenia ze literaturę należy rozpowszechniać, chcemy dzielić się książkami! - piszą organizatorzy wydarzenia.

,,Książka na św. Jana'' - to akcja, w ramach której biblioteka będzie obdarowywać książkami kielczan na ul. Sienkiewicza.

- Mamy nadzieję, że to nowe święto wpisze się na stałe w obchody Święta Kielc i przyczyni się do popularyzacji czytelnictwa Korzystamy z faktu, że najdłuższy dzień w roku, kojarzony z radosną zabawą, przypada właśnie w imieniny Poety z Czarnolasu - informuje MBP.

24 czerwca w samo południe bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach spod pomnika Henryka Sienkiewicza wyruszą wzdłuż głównej ulicy Kielc rozdając książki, zachęcając do czytania i do odwiedzenia MBP.


Książka na św. Jana nawiązuje do katalońskiej tradycji Dnia św. Jerzego – odpowiednika Walentynek. W tym dniu zakochani wręczają sobie wzajemnie prezenty, obecnie najczęściej są to książki. Dziennikarz i iberysta Jarosław Gugała zachęca Polaków do podobnego obchodzenia 24 czerwca – imienin Jana Kochanowskiego, naszego pierwszego wielkiego poety i pisarza. „Książka na św. Jana” to akcja, w ramach której będziemy obdarowywać książkami tych, których lubimy, szanujemy, kochamy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •