reklama

reklama

/>

 

/>

Nowy oddział w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii oddany do użytku

Nowy oddział w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii oddany do użytku

We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie nowego pawilonu szpitalnego w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii, działającym przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach.

W kompleksie znajduje się dzienny oddział psychiatryczny ogólny, poradnia zdrowia psychicznego dla dorosłych oraz zespół leczenia środowiskowego.

Centra zdrowia psychicznego, tworzone w Polsce to jednostki powstałe w ramach pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego – tłumaczył Piotr Kiełbowski dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy. – To zmiana podejścia do leczenia pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, wcześniej leczonych często w całkowitej izolacji, oderwaniu od otoczenia, rodziny. Obecnie kładzie się nacisk na tworzenie takich właśnie miejsc i form wsparcia, które pozwalają pomagać, nie odrywając chorego od najbliższych, od otoczenia, by najszybciej i najefektywniej im pomóc.

Budowa nowego pawilonu szpitalnego przy ul. Kusocińskiego ruszyła w 2020 r., jego koszt to około 5 mln zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

To bardzo ważne dla pacjentów z Kielc, którzy znajdą u nas kompleksowe wsparcie, udzielane w komfortowych warunkach. To jest kolejna inwestycja w świętokrzyskiej służbie zdrowia, która poprawi leczenie i diagnostykę tym razem w zakresie psychiatrii. Poprawi przede wszystkim byt i komfort pacjentów, którzy będą odzyskiwać pełnię sił w doskonałych warunkach, w pięknych jasnych, przestronnych salach. Pokazuje to, jak ważni dla nas są nasi pacjenci, jak istotna jest dla nas także kadra medyczna oraz personel pomocniczy szpitala, wspierający powrót do zdrowia – mówił wicemarszałek województwa Marek Bogusławski.

Pawilon ma powierzchnię około 1 tysiąca metrów kwadratowych, to budynek parterowy, z poddaszem użytkowym przeznaczonym na pomieszczenia socjalne i infrastrukturę techniczną. O tym jak ważna jest to inwestycja dla Kielc i województwa świętokrzyskiego mówił wojewoda Zbigniew Koniusz.

W ramach realizowanego projektu do nowego pawilonu zakupiono niezbędne wyposażenie i aparaturę medyczną. Udało się też wykonać rezerwowe źródło zasilania w wodę i energię elektryczną.

Finansowanie placówki zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia - informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ w Kielcach.

W uroczystości oddania nowego pawilonu szpitalnego uczestniczył także senator Krzysztof Słoń.

W dziennym oddziale psychiatrycznym leczonych będzie 15 pacjentów.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •