reklama

reklama

/>

 

/>

Trwa sesja absolutoryjna Rady Miasta Kielce

Trwa sesja absolutoryjna Rady Miasta Kielce Trwa sesja absolutoryjna Rady Miasta Kielce

W czwartek o godz. 9 rozpoczęła się absolutoryjna sesja Rada Miasta Kielce. Podczas obrad radni wysłuchali wystąpienia Prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

Poniżej fragment treści wystąpienia włodarza miasta:

Szanowni Państwo, Drodzy kielczanie,

Za nami 2021 rok, kolejny w którym zmuszeni byliśmy do funkcjonowania w warunkach pandemii COVID-19 i w którym miasto i jego instytucje, przedsiębiorcy, organizacje społeczne i obywatele wciąż nie mogli w pełni rozwinąć swoich możliwości. Najważniejszym priorytetem pozostawało więc zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona najsłabszych mieszkańców.

Na szczęście możemy powiedzieć, że dzięki podejmowanym na całym świecie bezprecedensowym wysiłkom, zaangażowaniu świata nauki i medycyny, programom zabezpieczającym i profilaktycznym, które wdrażaliśmy również na ternie gminy Kielce, choroba staje się coraz mniejszym zagrożeniem.

Świadczą o tym nie tylko zmniejszające się liczby śmiertelnych przypadków, ale także potrzeby długotrwałych hospitalizacji. Pozwoliło nam to choćby na zamknięcie w połowie ubiegłego roku szpitala tymczasowego, który zbudowaliśmy w obiektach Targów Kielce. W konsekwencji mogliśmy uwolnić możliwości tej szczególnie istotnej dla życia gospodarczego Kielc instytucji.

Pandemia, mimo jej kosztownych i wciąż odczuwalnych skutków, nie zablokowała wielu działań, które podejmowaliśmy na rzecz rozwoju miasta i poprawy warunku funkcjonowania jego mieszkańców. Przedstawiany Raport o stanie gminy Kielce za rok 2021 prezentuje je w sposób szczegółowy i systematyczny. Zachęcając do jego lektury wskażę najważniejsze elementy podejmowanych w tym celu przedsięwzięć.

Chcemy myśląc o rozwoju Kielc postępować w sposób długofalowy i konsekwentny, tak żebyśmy najlepiej mogli wykorzystać możliwości, które występują u nas na miejscu, ale także ze wsparciem ich zewnętrzną pomocą finansową. Dlatego tak wielką wagę przykładamy z jednej strony do przygotowania nowej strategii rozwoju Kielc wykraczającej poza rok 2030, a z drugiej z wiązania jej elementów z dofinansowaniem możliwym do pozyskania w nowej Wieloletniej Perspektywie Finansowej Unii Europejskiej, a także w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Rok 2021 był w tym względzie kluczowy, a decyzje przygotowane do wdrożenia skutkować będą pozytywnie przez kolejne dziesięciolecie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •