reklama

reklama

/>

 

/>

W najbliższą sobotę startuje Kieleckie Święto Rowerzysty

W najbliższą sobotę startuje Kieleckie Święto Rowerzysty W najbliższą sobotę startuje Kieleckie Święto Rowerzysty

W sobotę 25 czerwca odbędzie się Kieleckie Święto Rowerzysty - największe wydarzenie rowerowe w mieście, już trzecie takie w historii Kielc. W poprzednich edycjach w wielkim korowodzie przez miasto wzięło udział kilkaset rowerzystek i rowerzystów. Święto rozpocznie się o godzinie 14:00 na Rynku w Kielcach skąd uczestnicy przejadą w kolorowym i głośnym korowodzie rowerowym ulicami Kielc do Doliny Silnicy.

Około godziny 15.30 przejazd zakończy się w Przestrzeni Relaksu w Dolinie Silnicy, gdzie odbędzie się drugą część imprezy – piknik rowerowy.

Specjalnie dla rowerzystów koncert zagra zespół Fuzzy Birds oraz duet Rafcox i Tomasz Dąbrowski. Na uczestników imprezy będą czekać potrawy z grilla, a także tradycyjne specjały kuchni ukraińskiej. Przewidziane są również konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci. Na miejscu będzie giełda rowerowa, a każdy będzie mógł sprawdzić stan techniczny swoich „dwóch kółek” w mobilnym serwisie - w Strefie Rowerzysty.

Wieczorem, o godzinie 21:00 we współpracy z Kinem Moskwa i Kieleckim Parkiem Technologicznym odbędzie się seans kina letniego - wyświetlimy film “Chłopiec z chmur”, a dla wszystkich widzów mamy popcorn!

Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenie dla wszystkich pokoleń. Czy jeździcie na rowerze do pracy lub szkoły czy rekreacyjnie w weekendy – to Wasz dzień.

- Kieleckie Święto Rowerzysty w tym roku towarzyszy Świętu Kielc. Promujemy jazdę na rowerze nie tylko turystycznie, ale przede wszystkim jak formę transportu do pracy czy szkoły. To dzień wszystkich rowerzystów - tych młodszych jak i tych bardziej doświadczonych. Zapraszamy całe rodziny! Pokażmy, że społeczność rowerowa w Kielcach jest liczna i aktywna – mówi Agata Stachurska ze Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje, które jest organizatorem imprezy.

- Spotkajmy się w sobotę na rowerach! - zachęca wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki. “Nie może Was z nami zabraknąć - Całe Kielce na rowery!” - dodaje wiceprezydent Agata Wojda.

Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenie organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022, wybrane do realizacji dzięki głosom mieszkańców.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •