reklama

reklama

/>

reklama

/>

Z Kielc wystartuje „Onko Tour - rowerem po zdrowie”

Z Kielc wystartuje „Onko Tour - rowerem po zdrowie” Z Kielc wystartuje „Onko Tour - rowerem po zdrowie”

Tegoroczna VI edycja rajdu rowerowego dla osób z doświadczeniem onkologicznym „Onko Tour - rowerem po zdrowie” rozpocznie się 6 sierpnia. W tym roku Onko Twardziele wyjadą z Kielc, a następnie przez Busko-Zdrój, Kraków, Katowice, Gliwice i Opole, aż do Wrocławia. Startowi towarzyszył będzie piknik profilaktyczny na kieleckim Rynku, na który zapraszamy mieszkańców Kielc i regionu.

- W zeszłym roku w stolicy województwa świętokrzyskiego ukończyliśmy szczęśliwie szlak Green Gevo. Uskrzydleni sukcesem rekordu badań na kieleckim Rynku ruszamy dalej. Czeka nas ok. 500 km trasy - mówi Katarzyna Gulczyńska, prezes Fundacji Pokonaj Raka.

Podczas „Pikniku zdrowia” 6 sierpnia przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach i Narodowym Funduszem Zdrowia, prowadzone będą badania profilaktyczne, będzie można spotkać się z pracownikami Rzecznika Praw Pacjenta oraz odwiedzić ciekawe stoiska przygotowane m.in. przez miejskie instytucje, Policję, Straż Miejską czy Straż Pożarną.

Ideą inicjatywy jest dawanie wszystkim doświadczającym choroby nowotworowej nadziei i wiary, że „RAK to diagnoza - nie wyrok”, a aby znacząco zwiększyć szansę wyleczenia, chorzy muszą podjąć aktywną walkę z chorobą zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pokonaj Raka, która od 15 lat działalności angażuje się w niezwykle trudne aktywności tj. wędrówki wysokogórskie czy długodystansowe rajdy rowerowe, po to, aby osoby zdrowe widziały, do czego zdolna jest osoba z doświadczeniem onkologicznym, i nie bały się skorzystać z badań profilaktycznych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

 

źródło: kielce.eu

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •