reklama

reklama

/>

reklama

/>

Kliknął w link przesłany przez oszusta i stracił kilkanaście tysięcy złotych

Kliknął w link przesłany przez oszusta i stracił kilkanaście tysięcy złotych Kliknął w link przesłany przez oszusta i stracił kilkanaście tysięcy złotych

Pomimo wakacji oszuści nie odpuszczają. Ich ofiarą padł 36 – letni mieszkaniec Kielc, który za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego wystawił przedmiot na sprzedaż. Za pomocą popularnego komunikatora internetowego skontaktował się z nim kontrahent, jak się później okazało nieuczciwy. Sprzedający kliknął w link przesłany przez oszusta i stracił blisko 19 000 złotych.

Wakacje dla większości z nas to czas zwolnienia tempa pracy, rozluźnienia i odpoczynku. Niestety są też tacy, którzy tego tempa nie zwalniają i wykorzystują nasze roztargnienie - to oszuści!

Internet bardzo ułatwia nam życie, załatwimy za jego pośrednictwem sprawy urzędowe, sprawdzimy niezbędne informacje czy korzystany z portali zakupowych. Niestety, im bardziej jesteśmy aktywni w „sieci” tym bardziej narażamy się na przestępcze działania oszustów. Przekonał się o tym 36 – letni mieszaniec w Kielc, który wystawił przedmiot na sprzedaż za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. Z pokrzywdzonym nawiązał kontakt kontrahent, który był zainteresowany zakupem. Aby sfinalizować zakup kupujący przesłał 36- lakowi za pośrednictwem popularnego, internetowego komunikatora link do zatwierdzenia płatności. Strona, na którą został przekierowany pokrzywdzony była łudząco podobna do strony jednej z firm kurierskich. Niestety po zalogowaniu się na stronę z otrzymanego linka, 36 – leni sprzedawca zorientował się, że z jego konta dokonano dwóch transakcji na kwotę blisko 19 000 zł.

Ku przestrodze:

- zachowaj zasadę ograniczonego zaufania kupując przez Internet,
- uważaj na linki szczególnie te przesyłane od osób obcych,
-nie podawaj danych wrażliwych, numerów kont, loginów, kodów BLIK,
- kupuj tylko od zaufanych sprzedających, którzy mają pozytywne oceny od innych kupujących.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •