reklama

reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: o dotacjach, darmowym Wi-Fi i Celtach, którzy zawładną filharmonią

Wiadomości Świętokrzyskie: o dotacjach, darmowym Wi-Fi i Celtach, którzy zawładną filharmonią

Powiat skarżyski pozyskał ponad 0,5 mln zł na projekty związane ze wsparciem osób niepełnosprawnych. Środki przeznaczone zostaną na zakup pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, na wykonanie remontów i modernizacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej oraz na ułatwienie dzieciom z niepełnosprawnościami poruszania się i komunikowanie w szkole.


Spacerując po centrum Końskich możemy zauważyć na swoich urządzeniach mobilnych nową sieć Wi-Fi, która docelowo będzie ogólnie dostępna w trzech punktach miasta. Co to za sieć? To bezpłatne Wi-Fi, które jest własnością koneckiego magistratu. Choć nie powala swoją szybkością, daje wielu mieszkańcom Końskich dodatkowe możliwości, które już zaczęto wykorzystywać.

Policjanci z  rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie w ostatnich dniach działali na terenie Jędrzejowa i Sandomierza. Przestępcy posługiwali się popularnymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn z województwa śląskiego, którzy zostali tymczasowo aresztowani. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku, gdy usiłował odebrać od seniorki  46 tysięcy złotych.

5 września w Skarżysku-Kamiennej rozpocznie się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta będą mogli oddać głos na wybrany spośród 7 projektów.

Inisheer to nazwa wyspy u zachodnich wybrzeży Irlandii, ale też nazwa nowego kieleckiego zespołu grającego muzykę celtycką. Ta grupa sześciu ludzi zakochanych w celtyckim folklorze wystąpi w najbliższy piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej. Zagrają także autorskie aranżacje oraz polskie teksty do irlandzkiej muzyki.

Las to dobre miejsce na letni wypoczynek. Pamiętajmy, że bardzo wysoka temperatura sprzyja pożarom. Leśnicy proszą o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Wszystko dla własnego bezpieczeństwa i zachowania lasów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •