reklama

reklama

/>

reklama

/>

Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i chorych przewlekle

Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i chorych przewlekle Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i chorych przewlekle

Teraz „8 tygodni do zdrowia” także na mojeIKP.

W Internetowym Koncie Pacjenta działa nowa, bezpłatna aplikacja. To program "8 tygodni do zdrowia" - bezpłatny plan bezpiecznych treningów opracowany z myślą o osobach nieaktywnych i chorych przewlekle, w tym cierpiących na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, astmę, choroby reumatyczne.

Zamieniając 30 minut siedzenia na nawet niską aktywność fizyczną, zmniejszamy ryzyko zgonu z powodu nowotworu już o 8 proc. Jeśli zwiększymy aktywność do średniego natężenia, to ryzyko spadnie aż o 31 proc. Jednak dla wielu osób rozpoczęcie regularnych treningów jest problemem. Dlatego w Internetowym Koncie pacjenta (IKP), a dokładnie w jego mobilnej wersji mojeIKP pojawiła się nowa aplikacja „8 tygodni do Zdrowia”, czyli program, który do tej pory dostępny był na portalach Akademia NFZ i You Table.

Co zawiera aplikacja?
Jest to zestaw ćwiczeń opracowanych przez fizjoterapeutów i odpowiednio stopniowanych, tak aby wydolność fizyczna była budowana stopniowo. W aplikacji znajdują się:
- Plan treningowy, czyli zalecany zestaw ćwiczeń na tydzień.

WAŻNE. Program poprowadzi krok po kroku, uwzględniając stan zdrowia ćwiczącego. Plany ćwiczeń na kolejny tydzień są zależne od postępów ćwiczącego i jego stanu zdrowia. Każdy zestaw zaczyna się od rozgrzewki, a kończy rozciąganiem.

- Test wydolnościowy, czyli test chodu Rockport - pozwalający w prosty sposób sprawdzić, na ile wydolny jest nasz organizm. Wykonuje się go idąc szybko i sprawdzając czas, w jakim przejdzie się odległość 1 mili (1609 m).
- Ankietę PAR-Q, czyli kwestionariusz gotowości do aktywności fizycznej.
- Skalę Borga, czyli samoocenę zmęczenia po ćwiczeniach fizycznych.

Jak uruchomić program
Program znajduje się w bezpłatnej, mobilnej aplikacji mojeIKP:

1. logujemy się do mojeIKP (aplikację można ściągnąć z Google Play lub App Store),
2. wybieramy zakładkę „Profilaktyka”
3. klikamy na „8 tygodni do zdrowia”,
4. program poprowadzi krok po kroku.

Tak więc wystarczy tylko przygotować wygodne buty, luźny niekrępujący ruchów strój, matę, hantle (mogą też być w zastępstwie np. dwie butelki z wodą lub coś o równej wadze, co łatwo utrzymać w rękach), ręcznik, wodę do picia. I zacząć ćwiczyć.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •