reklama

reklama

/>

reklama

/>

W Miasteczku Zdrowia wykonywane będą badania, pomiary i konsultacje

W Miasteczku Zdrowia wykonywane będą badania, pomiary i konsultacje W Miasteczku Zdrowia wykonywane będą badania, pomiary i konsultacje

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na strat ONKO TOURU - ogólnopolskiego rajdu rowerowego organizowanego przez Fundację Pokonaj Raka i Rzecznika Praw Pacjenta oraz towarzyszące mu Miasteczko Zdrowia: sobota, 6 sierpnia, Kielce, Rynek, godz. 10 - 17.

Natomiast 7 sierpnia event odbędzie się w Busku Zdroju przed Buskim Samorządowym Centrum Kultury przy Mickiewicza 22 w godz. 10-16, skąd cykliści wyjadą do Krakowa.

ONKO TOUR, to wyjątkowy, jedyny taki w kraju rajd rowerowy pacjentów, który zachęca Polaków do profilaktyki oraz wsparcia chorych w walce z nowotworami i pokazuje, że z rakiem można wygrać. Towarzyszy mu Miasteczko Zdrowia, gdzie na specjalnie przygotowanych stanowiskach wykonywane są badania, pomiary, konsultacje i porady. Zarówno w Kielcach, jak i Busku Zdroju zaparkuje cytomammobus: będzie można bezpłatnie wykonać mammografię (panie w wieku 50 – 69 lat) i cytologię (panie w wieku 25-59 lat).

Ciekawym doświadczeniem będzie „Wizyta Jelita”, podczas której odwiedzający będą mogli wejść do dmuchanego modelu jelita grubego i zobaczyć jak wygląda od środka. Do aktywności fizycznej zachęcać będzie Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Gościem specjalnym zarówno w Kielcach, jak i w Busku będzie Bartłomiej Łukasz Chmielowiec - Rzecznik Praw Pacjenta.

Natomiast na stanowisku w namiocie Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będzie można m.in.:

- wyrobić kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego),

- potwierdzić profil zaufany,

- skorzystać z analizatora składu masy ciała (BMI, skład ciała, wiek metaboliczny organów) i konsultacji dietetyka,

- skorzystać z konsultacji w sprawie programów profilaktycznych,

- zapoznać się z zakresem usług realizowanych przy stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w SOK (m.in.: pomiary w kiosku profilaktycznym),

- poznać program „Profilaktyka 40+” oraz inne programy profilaktyczne finansowane przez NFZ (np. program profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy)

- zapoznać się z darmowymi portalami diety.nfz.gov.pl, akademia.nfz, programem 8 tygodni do zdrowia i magazynem „Ze Zdrowiem”,

- założyć w telefonie aplikacje MojeIKP i mojeFizjo+.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •