reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

Co się będzie działo w Muzeum Narodowym w Kielcach?

Co się będzie działo w Muzeum Narodowym w Kielcach? Co się będzie działo w Muzeum Narodowym w Kielcach?

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na najbliższe wydarzenia. 

Niedziela, 7 sierpnia 2022, godz. 12, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich

Niedawno zostały ukończone prace konserwatorskie w Drugim Pokoju Senatorskim. Przede wszystkim wykonano renowację stropu ramowego, wprowadzając w nim szereg istotnych zmian. Odświeżono kolory, a płaszczyzny listew zdobi teraz wić ornamentu. Kompozycja jednego z obrazów narożnych przedstawiająca alegorię żywiołu ognia zmieniła się niemal całkowicie. Zmianie uległ nawet tytuł z Pożaru Ławry Troickiej na Pożar Troi. Najciekawsze aspekty związane z konserwacją stropu ramowego omówi na najbliższym spotkaniu z cyklu Niedziela w Muzeum Małgorzata Misztal, Główny Konserwator MNKi. Konserwacja stropu była elementem projektu Pałac w muzeum, Muzeum w Pałacu. Ochrona, zachowanie i udostępnienie na cele publiczne zabytków ruchomych i nieruchomych o znaczeniu ogólnopolskim zrealizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, którego Muzeum Narodowe w Kielcach było beneficjentem.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Urząd Marszałkowski wydał „Podróżnik Europejski” – paszport turystyczny dla dzieci i młodzieży. Zawiera on opis 24 miejsc i obiektów, które dzięki Funduszom Europejskim stały się wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi regionu. W dniach od 8 sierpnia do 9 października 2022 roku zaplanowano akcję „Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim”. Aby wziąć w niej udział, należy odwiedzić przynajmniej pięć miejsc opisanych w paszporcie i zebrać pięć pieczątek. Dla pierwszych 100 osób, którym się uda, przewidziano upominki. Paszporty będzie można odebrać w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich i Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku od 8 sierpnia 2022 roku.

Chopinowskie inspiracje, 6 sierpnia 2022, godz. 19.00, ogród włoski przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich

Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach prof. dr hab. Robert Kotowski, Prezes Radia Kielce S.A. Janusz Knap, Prezes Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz” Magdalena Pamuła zapraszają na cykl koncertów fortepianowych Chopinowskie inspiracje, które poprowadzi Artur Jaroń. Wystąpi Tatiana Szewczenko (fortepian). W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do wnętrz pałacowych. Wstęp wolny.

XI Rajd Imieninowy Śladami Stefana Żeromskiego, 27–28 sierpnia 2022

Tradycją stało się już, że Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, organizuje Rajd Imieninowy Śladami Stefana Żeromskiego. W tym roku jako cel naszej podróży wybraliśmy Zakopane – miasto, które w szczególny sposób wpisało się w biografię pisarza. Podczas dwudniowego wyjazdu (27–28 sierpnia 2022) uczestnicy zobaczą miejsca z nim związane. Autor Popiołów spędził tam wiele lat, uczestnicząc aktywnie w życiu miasta i jego społeczności. Wymiernym efektem jego zaangażowania było między innymi zorganizowanie pierwszej biblioteki publicznej w Zakopanem. Działał także w zakopiańskim Towarzystwie Szkół Ludowych oraz sprawował funkcję prezydenta, powstałej jesienią 1918 roku, Rzeczpospolitej Zakopiańskiej.

Szczegółowy program i warunki uczestnictwa dostępne u organizatora pod numerem telefonu 41 344 57 92 oraz w siedzibie Muzeum.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •