reklama

reklama

/>

reklama

/>

Mozaikę z łososia robią najlepszą w Polsce

Mozaikę z łososia robią najlepszą w Polsce Mozaikę z łososia robią najlepszą w Polsce

Uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach zajęli pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Gastronomicznych, które odbyły się 15 marca w Kielcach.

Do rywalizacji stanęło sześć drużyn, a ich zadaniem było przygotowanie dania bazującego na łososiu Supreme MOWI.

Zainteresowanie tymi mistrzostwami było bardzo duże. Ocenione zostało prawidłowe oczyszczenie ryby z łusek oraz ości, a także jej przyrządzenie i dobranie dodatków. Młodzi ludzie mieli na to dwie godziny. Gotowe dania i ich kunszt oceniło jury pod przewodnictwem Szefa Kurta Schellera.
W Mistrzostwach brały udział drużyny z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Ekonomicznych w Żywcu, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu, Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie, Zespołu Szkół numer 7 w Tychach oraz Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach.

Zwycięska drużyna - Adam Łodej i Iwo Nowacki- wykonała mozaikę z łososia otoczoną w pistacjach, do tego zapiekankę z ziemniaka, majonez z pietruszki i kopru, żel z pomarańczy oraz dziki brokuł gotowany w alkoholu z trawą cytrynową. Wszystko to uzupełniał sos chrzanowy. Uczniów przygotował do konkursu Andrzej Gad.

Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół numer 7 w Tychach, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Wyróżnienie trafiło do drużyny z Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Źródło: Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •