reklama

reklama

/>

reklama

/>

Radni przerwali obrady Rady Miasta

Radni przerwali obrady Rady Miasta

Czwartkowa sesja (16 marca) Rady Miasta Kielce zakończyła się, jednak nie w pełni, bo będzie kontynuowana już w najbliższy wtorek. Ilość głosowanych spraw i wniosków niestety przerosła kieleckich urzędników.

Wśród tematów, które budzą największe emocje prym wiedzie podniesienie opłat za utylizację śmieci dla przedsiębiorców. Radni zwracają uwagę, że ceny dla nich nie zmieniły się od siedmiu lat, podczas gdy zwykli mieszkańcy borykali się z podwyżkami już kilkukrotnie.

Marcin Stępniewski, radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie jest przeciwny takiemu rozwiązaniu.

- Naturalne jest, że przedsiębiorcy przeniosą wyższe opłaty na swoich klientów. Nie możemy wykluczyć wzrostu cen usług, a finalnie zapłacą za to kielczanie. To nie jest moment na takie rozwiązania. Prezydent Kielc powinien podjąć działania zarówno w zakresie oszczędności, jak i generowania dodatkowego dochodu. Jednak nie poprzez podwyżki - podkreśla w rozmowie z radiem Kielce radny.

Przeciwnego zdania jest wiceprzewodnicząca Rady Miasta Anna Kibortt, która zaznacza, że podwyżki są najzwyczajniej konieczne i miasto po prostu ich wymaga z uwagi na deficyt 9 mln zł, jaki Kielce dołożyły do przetargu na wyłonienie firmy odbierającej i wywożącej odpady z terenu miasta.

Kolejną sprawą, która zdecydowanie ożywia debatę publiczną jest ustawa złożona przez członków PiS o ochronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II. Po głośnym materiale TVN24 „Franciszkańska 3” w całym kraju trwa ożywiona dyskusja na temat przeszłości polskiego świętego.

O pełnych wynikach wszystkich zakończonych głosowań będziemy informować już we wtorek.

Źr. Radio Kielce / wł. 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •