"Comenius" w "Kubusiu"

"Comenius" w "Kubusiu"

Projekt „Comenius” ma na celu rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich, zrozumienia ich wartości oraz pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych, niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. W ramach projektu, 15 maja w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" gościła delegacja z Turcji i Słowacji.

"Comenius" to partnerski projekt szkół, w ramach którego Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie podjęła współpracę z dwiema zagranicznymi szkołami z Izmiru w Turcji oraz Zwoleniu na Słowacji. Projekt wspierają instytucje zewnętrzne – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".

- Realizujemy główna ideę projektu, która zakłada lepszą technologię, lepszą metodykę i lepsze nauczanie. Nauczanie oparte przede wszystkim na metodzie projektu – mówi Joanna Piasta-Siechowicz, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie.

Przyjezdni goście zwrócili uwagę na różnice między naszymi krajami, ale znaleźli również wiele podobieństw.

- Miło nam przybyć tu i zobaczyć dla nas nowe rzeczy, choć widzę wiele podobieństw między naszymi narodami – nie tylko w samym języku, ale na przykład w systemie edukacyjnym. Oczywiście są pewne różnice, jest wiele rzeczy podobnych, a nawet takich samych – mówi Veronika Slančikowá, nauczyciela ze szkoły w Zwoleniu na Słowacji.

Goście wyrażali swoje zadowolenie z uczestnictwa w projekcie i podkreślali ważność wizyty.

- Zależy nam na tym, aby nasi goście zauważyli i zrozumieli, w jaki sposób polscy uczniowie i nauczyciele potrafią pracować metodą projektu – przyznaje Joanna Piasta-Siechowicz.

- To bardzo przydatna wizyta dla naszego projektu. Zastosujemy to, czego nauczyliśmy się w Ostojowie i wykorzystany te wszystkie rzeczy po powrocie do Turcji – zapewnia Halil Ibrahim Topuz, nauczyciel z Izmiru w Turcji.

Zagraniczna delegacja obejrzała wspólnie z najmłodszymi spektakl "O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce" w reżyserii Piotra Bogusława Jędrzejczaka. Na koniec goście z Turcji, w ramach niespodzianki, sami zaprezentowali krótką improwizację teatralną.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •